» Poradna » Ostatní

Má studium informatiky na VŠE úroveň?

Zajímalo by mě, jestli má informatika z VŠE nějakou úroveň. Koukal jsem na předměty a je vypadá to spíš jako takovej obecnej mix mezi ekonomií a informatikou. Má člověk z VŠE potenciál se dobře uplatnit a zaměstnat v IT za předpokladu, že u školy budu ještě samostudovat do hloubky programování?

Odpovědi na otázku

Šanci máš vždy, protože škola není vše. Ale myslím si že uděláš líp, když půjdeš na ČVUT FIT.

Já budu pro FEL dělat vše, ale když teď zrušili podmínky pro přijetí bez přijímacích zkoušek, tak jsem psychicky v prdeli.. počítal jsem s tím. Takže se budu snažit, ale VŠE mám už díky známkám jisté. IT mě baví a programuju, vím o kolik víc toho učí na ČVUT oproti VŠE.. ale radši nějakou VŠ než žádnou.

Jestli máš nervy z přijímaček, tak při prvním zkouškovým jsi adept na sebevraždu A jestli máš problém se připravit na přijímačky, tak určitě budeš mít problém dostudovat.

Ano, ta škola stejně z nikoho IT odborníka neudělá, je to jen takový teoretický základ, ale praktické věci, které použije v následném zaměstnání, stejně člověk musí nabrat sám.

+ hlavně to člověka musí bavit. Lidí s titulem ing. je, ale dost málo jich opravdu rozumí tomu co dělá. Jen při zkouškách vymleli nadrcená skripta, dostali titul, ale schopnost cokoli v oboru tvořit je nulová. Jednou jsem potkal inženýra elektrotechniky, který neuměl zapojit vypínač (nejenže neuměl, vůbec to nedokázal pochopit). Ani si to neuměl dohledat. I tací jsou titulovaní.

Až tak nekompromisní bych nebyl, "inženýr elektrotechniky" je dost široký pojem a i elektrotechnika má své specializované obory. Zásadní je kde ten ing skončí po škole. Takže nechtěj po specialistovi přes vvn aby ti vysypal z hlavy zapojení třeba schodišťového vypínače, tak jako by ti specialista přes domovní rozvody z hlavy navrhl transformátor vvn/vn. Takže asi tak

Já bych byl, vzhledem k tomu, že byl namistrovanej až na půdu, furt se holedbal tím, že na elektriku má školu...ale vypínač nedal...

Ano nějakou úroveň má. Ale už ti neřeknu zda je to úroveň odpadu a nebo úroveň silicon valley.Uplatnění určitě najdeš. U programátora je vždy plus, když zná to co programuje. Takže vývojář ekonomického SW.

Ale ne, "vyvojar ekonomickeho SW" je mimo. Ta skola pripravuje lidi, kteri maji IT ridit, vest projekty atd. Tam o programovani jako takove nejde. Jde tam o sirsi rozhled po celem IT. A pokud vim od absolventu / pokud mohu hodnotit absolventy / pokud jsem mel prilezitost seznamit se s naplni ... neni to spatne. (Obzvlast pokud uz nekdo hard skills ma, pripadne si je doplni sam jinak.)

Nebál bych se toho. Absolventi FIS VŠE nachází práci bez problémů s velkou šíří zaměření (od IT projekťáků až po programátory). Škola dá základ, stejně tak jako každá jiná. Pak je to hlavně na tobě.FIS se oproti ostatním více zaměřuje na přesah IT a byznysu / ekonomie / firemních procesů / projektového řízení. Máš pak trochu jiný profil než absolvent z ČVUT a taky jiné povědomí o věcech mimo programování.