» Poradna » Programy

Má smysl se učit Python?

Umím programovat v PHP a chci se naučit nějaký jazk pro programování na desktopech. Práce s počítačem mě baví a v budoucnu se hodlám programováním živit. Po jazyku bych chtěl, aby byl snadno přenositelný mezi platformami a nevyžadoval různé závislosti. Přemýšlel jsem o Pythonu. Mám ho zkusit, nebo navrhujete nějaký perspektivnější jazyk?

Odpovědi na otázku

Znalost Pythonu ti rozhodně neuškodí.

Linux & Python? Ideální dvojka ... Jako gui vezmeš GTK ... a máš desktopové aplikace během mrknutí oka ... http://zetcode.com/gui/pygtk/

Primárně se chci zaměřit na Windows, tak, aby se skript zkompiloval a šel spustit bez jakýchkoli dalších závislostí. Jde to tak? Linux téměř nepoužívám, nevím, jak to Živě vyvěštilo (doopravdy jsem psal z Windows 8.1 a Internet Exploreru).

Na Windows to samozřejmě jde, ale je to o dost méně elegantní než na Linuxu."šel spustit bez jakýchkoli dalších závislostí."Teď přesně nechápu, co myslíš pod těmi závislostmi. Potřebuješ interpreter a případně knihovny, které chceš použít.

Mám na mysli něco takového, jako je třeba .NET framework. Nechci s sebou tahat žádné knihovny (pokud chci vytvořit něco jednoduchého). Prostě tak, aby si člověk bez vlastní instalace Pythonu stáhl EXE soubor a program se spustil bez nutnosti instalace čehokoli dalšího.

Samotný exe asi stačit nebude, určitě k tomu budou i další knihovny.

pro python prostě musíš mít nainstalovaný python a pokud potřebuješ nějaké další fičury, tak i dané doplňkové knihovny. Pokud chceš nějaké standalone binárky, které ještě navíc mohou jet v portable režimu, tak použij to QT s C++ eventuelně jen to céčko, pokud nechceš GUI.S QT to GUI vypadá pěkně, akorát musíš tu svou binárku distribuovat spolu s QT - podívej se třeba na SMPlayer - to je mplayer s QT GUI. Výhoda je, že pak to celé jde celkem snadno udělat i pro linux a v obojím to vypadá stejně.

Python není špatný. Zvážit můžeš i podle mne univerzální kombinaci QT s C++ - to je taky multiplatformní, ty GUI vypadají pěkně a na QT je myslím nějaká slušná sada vývojářských nástrojů.

Nic tím nepokazíš. Čím víc jazyků znáš , tím víc jsi programátorem. Osobně bych šel do céčka a jeho odnoží a pokud opravdu umíš dobře PHP , tak i tím se můžeš uživit.Osobně si vystačím s pascalem přes lazarus /alternativa delphi/, ale to proto , že mě to neživí.

Kazdy programovaci jazyk Ta uci logiku.To je niekedy dolezitejsie ako Syntax.Naucit sa logicky rozmyslat (jedno v ako jazyku), je zaklad a poklad.

Python je fajn, hlavně na linuxu. Pokud chceš ale dělat "pořádné" desktopové programy, bylo by lepší se později doučit C/C++.Ale Python rozhodně doporučuju, v tom se dost naučíš.

Jen jestli to má ještě cenu. Dávám Windows rok, maximálně dva. xD

Smysl to ma.Zrovna startuje docela povedeny kurz na Coursere: https://class.coursera.org/interactivepython-004 mrkni na nej