Má smysl koupit použitý monitor?

Chci si koupit nový monitor- podmínkou je aspoň 1920*1080, lépe 1200 a aby mel displayport. Všechny nové monitory mi připadají velmi drahé, hlavně 16:10 se prodává asi za 6tis, což se mi dávat nechce. Na Aukru, bazoši často inzerují repas Delly či NEC za třeba 3tis - vizhttp://aukro.cz/lcd-monitor-nec-ea241-24-... Je to dobrá volba, nebo radši koupit něco nového se zárukou?

Odpovědi na otázku

Nejprve jsem chtěl říci, že pro někoho, kdo obrací každou korunu, to smysl má. Pak jsem zaznamenal, že chudá socka požaduje na kvalitní ojetině ještě Displayport. Tady ztratily jakékoli rady smysl.

A ty jsi co? Debil? Kvalitní repasované monitory rozhodně smysl mají.Mnohdy je problém pořídit levně solidní monitor a repasovaný s 12měsíční zárukou rozhodně nevypadá jako špatná koupě. Ovšem obávám se, že z důvodu vysvícených trubic CCFL bude táhnout odstínem do žluta. Odkazovaný je ale úplně obyčejný TN, který nemá co nabídnout.

A máš nějaké doporučení na monitor, který by měl co nabídnout? Tak do těch 3,5kTen displayport je opravdu podmínka, ale jinak jsem ochoten slevit a vzít jen full hda musí to být max 24, aby se mi vlezl na stůl

Já bych spíš doporučil 1600x1200 nastojato. Když už máš dva QHD vedle sebe, tak musí dost trpět krk.

Moniotru 4:3 se nebráním, myslel jsem si ale, že už se nedají sehnat Na Aukru jsem našel jen tohle http://aukro.cz/monitor-hp-lp2065-s-ips-1... Má ale jen DVI, takže jediná šance by byla redukce

Monitor je to solidní, ale ta cena je nesmysl.

Takže bude přece jen vhodnější jít do něčeho nového?Za 3,5k se dá koupit nová 24 full hd, akorát většinou nemá DP

Aukro dáva záruku? Samoz. v zmysle fyzická osoba a v prípade vady po mesiaci.

Aukro neručí za nic. Pro prodejce ovšem platí Občanský a obchodní zákoník i na Aukru, zvláště když je prodejcem firma.

Doplnil som info, že myslím fyzickú osobu, nie aukro ako sprostredkovateľ. Samoz. iná vec je ak mi príde nefunkčný kus, ale ak odíde po týždni, ani na súde by to nemuselo prejsť (skrytá vada). Nie som proti bazarom, ale je to skrátka riziko

https://www.czc.cz/nec-multisync-ea241wm-str... - kdyby někdo měl pochybnosti, že je to TN panelTo bych raději přidal za zcela nový monitor:https://www.czc.cz/nec-e243wmi-led-monitor-2... https://www.czc.cz/nec-e243wmi-led-monitor-2... Mám pochybnosti o "krámech", které "obchodují" na polském blešáku. Pokud repas, pak někde, kde to člověk může vidět.

Nejsem socka, jen chci ušetřit, nemám chuť dávat za druhý monitor hodně peněz, kdybych chtěl, klidně bych si mohl koupit i nový, akorát v tom, když uvážím, že monitor bude používán jako 3 (teď mám dva QHD Delly) nevidím smysl.Displayport chci proto, že na grafice už nemám volný výstup a proto, že se mi bude hodit do budoucna, dnešní GK už běžně mívají jen DP + 1 HDMI, které mě ale nezachraní, protože v něm mám televizi.

Aj ja mám x veci z bazosu, ale uvedom si, že od fyz. osoby nemáš záruku a ak Ti daná vec o týždeň chcipne, je to Tvoj problém a potom aj tak kúpiš asi novú vec a teda zaplatíš 150% ceny novej, alebo ak znova bazar, tak neušetríš nič. To píšem len ako varovanie, aby si vedel do čoho ideš.

Nevím za co máš mínus. Je přece jasné, že nejde mít záruku od fyzické osoby, která prodává starší věc už po záruce. Tam je koupě na vlastní nebezpečí.Už vidím odpůrce mínusáky jak prodávají něco svého staršího a dají na to rok záruku Něco jiného je firma, živnostník - právnická osoba, která prodává regulérní profionální repas.

Ta firma, na kterou jsem poslal odkaz, dává rok záruku, což je si myslím docrla slušné a určitě pujde si připlatit i za 2 roky záruky.Ty nové už jsou moc drahé, přijde mi zbytečné davat za to tolik. Byl bych ochoten investovat max těch 3,5 A že je to TN mi nevadí, pozorovací úhly opravdu nebudou nějak exteremni abych potřeboval ips

Jasné, pokud je to firma, která dělá profi repasy, tak jasně že dá záruku. Ale jsou to dvě věci - koupě starší věci od fyzické osoby a koupě nějakého repasu od právnické osoby.

Měl jsem ten dotaz lépe napsat. Primárně se poohlížím po repas monitorech od firem, od soukromníka bych měl strach nakoupit, zvlast kdyz vetsinou davaji zaruku jen 14 dni.Tenhle by byl lepsí? Ma ips, 16:10 i DP.http://aukro.cz/monitor-24-dell-ultrashar...

Pochybuji, že DŮVĚRYHODNÉ najdete na polském blešáku! Zjevně to nedovedete pochopit a furt tam lezete!

Který obchod tedy považujete za důvěrohodný?Z Aukra jsem nakoupil už několikrát bez nějakých problémů

V podmínkách prodejce uvádí zajímavé ustanovení:"Nárok na uplatnění záruky může zaniknout v těchto případech:- ztrátou nákupního dokladu," Pokud je kupující spotřebitel, je to přímo protizákonné, pokud by kupujícím byla firma, lze to pokládat za smluvně dohodnuté záruční podmínky. Obojí vyvolává podezření, že při případné reklamaci budou dělat problémy.

Za co dostal ty ostatní netuším, ale já mu ho dal za to, že se nepodívá a mele o fyzické osobě, ovšem tento konkrétní prodejce se na aukru prezentuje jako firma. http://aukro.cz/my_page.php

Zrovna takového prodejce bych jako problematického neviděl - základní kapitál 200 000 Kč a ročník narození 1980 - snaží se, aby vypadal důvěryhodně a Aukro nemusí být jeho jediný prodejní kanál. To není jak ti velkopodnikatelé ročník narození 1995 a základní kapitál 1 Kč.

Nektere veci smysl kupovat starsi ma, nektere ne. Treba z notebooku, ktere prave mam jsem nove kupoval jen 2. Ale pri koupi starsi veci je treba si pecliveji vybrat a samosebou to musi byt za dobrou cenu - ne za 80% ceny nove.

Použitý monitor ? Iba ako dočasné , núdzové riešenie ! Ak si myslíš , že si budeš preberať medzi monitormi s Display portom tak si na omyle ! A pri 1920x1080 už vôbec nie ! Možno 2-3 , alebo až 4 možnosti ! Mám s Display portom , ale 4K monitor. Ale keď ti je 6ti veľa za monitor , tak potom akú maš GK ? ; lebo to potrebuje nejakú GTX 9xx .

Asus GTX 960právě proto, že jich je nových tak málo a drahé, tak se koukám po repasu

Ne všichni mají monitory na hraní her. A tři monitory jsou podporované od GTX600 nahoru (recyklované a přejmenované trilobity se nepočítají).

Tenhle bude vlastně 4, ještě mám televizi v HDMI

Kup si toto (bez 1W repro) za 130€ = 3510 korun. Nové24" Philips 246V5LHAB

Z levných panelů snad jen tohle LG:https://www.czc.cz/lg-23mb35pm-b-led-monitor... Na první pohled OK, ale když ho postavíš vedle zkalibrovaného 10bit (30bit) panelu, tak poznáš, že to není žádný zázrak.