» Poradna » Mobily

Má router technologie Wifi 6 lepší dosah?

Zdravím odborníky zeptal bych se na dosah routeru wifi 6 pro telefon.Čtu na netu různé informace kde se píše že :1. - WiFi 6 využívá technologii OFDMA k zajištění většího dosahu signálu WiFi a lepšího pokrytí rozdělením každého bezdrátového kanálu na menší dílčí subkanály.2. - Tyto subkanály mají sníženou kapacitu, což jim dává až o 80% lepší dosah. Výsledkem je méně hluchých míst bez WiFi signálu a rychlejší a spolehlivější připojení WiFi pro vaše zařízení po celé domácnosti. S WiFi 6 nemusí být vaše půda, zahrada nebo suterén zónami bez WiFi.3. - Lepší dosah signálu – nové Wi-Fi 6 routery slibují také kvalitnější dosah signálu. Ten by měl po bytě nebo domě vést bez problému úplně všude. V každém rohu, za tlustou stěnou i na balkoně byste měli mít kvalitní připojeníZeptal bych se jestli to někdo používá nebo má nějaké zkušenosti jestli to funguje jak to na netu chválí

Odpovědi na otázku

V praxi je dosah i realna propustnost o neco lepsi. Ale necekejte zazrak.Detaily si v testech konkretnich routeru muzete najit treba zde: https://www.smallnetbuilder.com/ .

WiFi co je smrtelníkům dostupné mýlím okolo 28km ,pak je tu technologie téměř bez omezení km test byl okolo 5000km aniž by vznikalo rádiové záření, technologie je možno sestrojit, na webů nic takového nenajdete, proč asi? No pak by nebylo třeba krmit hladové operátory. A globálně by se nedalo manipulovat s informacemi. Toto WiFi téma běžných smrtelníků beru jako malí výlet do muzea podstrxenych těch . Díky a krásný večer všem.

WiFi 6,teda IEEE 802.11AX nemam. Ale pokud mas hlucha mista, je lepsi je vykryt s pomoci pripojnych bodu - AP, nebo vytvorit MESH sit
BTW, ta zarizeni, ktere pripojujes maji podporu WiFi 6?

a nebo wifi6 mesh jako mam ja :D

problem je ze wifi6 nic nepodporuje, mozna nejaky novy telefony. V domacich noteboocich jsem vsude musel vymenit wifi kartu za intel ax210, aby na tom wifi6 ciste z nadseneckeho hlediska vubec neco jelo :D

pokud máš blbě umístěný AP v blbym prostředí tak ti nepomůže ani Wifi10.Ale Wifi6 router je samozřejmě lepší než 10 let starej křáp. Víc se k tomu napsat asi nedá. Každej prostor je jinej a blbý pokrytí se řeší obvykle víc APčkama a ne jedním kterej i sebelepší to stejně nepokreje když jsou propblémy.

Mám starší telefon který dosluhuje a přemýšlím jestli to má smysl si pořídit nový který podporuje wifi 6 ..na zahradu kde mám signál 1-2 dílky

Telefon si novy kupte, klidne i s WiFi 6, ale na vykryti zahrady je lepsi pridat venkovni AP.

ne telefon se podle standardu wifi opravdu nebybírá. Je to asi až tak 10. parametr kterej bys u novýho telefonu měl zohlednit.

Co sa tyka rozshahu tak neviem, ja som kupoval koli rychlosti. Z povodnych 30 Mbit/s co mi zvladala stara wifi, tak teraz to zvlada plnu rychlost co mam na pevnej 90 Mbit/s a max. rychlost co to ma zvladat je uvadzana este vyrazne vyssia.

100-150Mbit zvládá s přehledem i "n" ková wifi na 10 let starejch AP, takže kvůli tomu opravdu nemá smysl pořizovat wifi6 placebo. Spíš tvůj starej router byl křáp

stary bol ADB VV3212 je to "n" kova a rychlost uvadzaju v parametroch az 300 Mbps, ale realita bola bohuzial som z toho cez tych 30 nevedel dostat.

křáp. vždyť jsem to psal

Lepsi dosah nez co? Lepsi hodnita je relativni pojem, ne absolutni.Obecne se u WiFi siti zlepsuje propustnost na ukor dosahu, takze bych si na lespi dosah oproti staremu routeru nevsadil, spis naopak.

Dosah to má rovnaký. Dosah bolo dobrý už na 11n. Na krabiciach 11b/g/n niektorých klientských kariet je možné zhliadnuť bombastický text: dosah až 730 metrov... Každá nová technológia má dobre vypracovaný marketing.

Osobne jsem skepticky. WiFi 6 sice jeste otestovanou nemam, ale necekejte zazraky. AP se mezi sebou docela lisi. I kdyz papirove maji stejne parametry, tak v zarusenem prostredi jsou nektere zarizeni lepsi. Chce to vyzkouset. A taky spis volit kvalitnejsi vyrobce.Na druhou stranu mate-li velky dum, je lepsi pouzit mesh system, kde jednotlive AP jsou propojeny kabelem. Za me Asus funguje dobre. Ale nabizeji to i jini. Jen to neni kompatibilni mezi vyrobci!

je to jako se vším. Stačí vzít 5let starý Unifi klidně v tý nejlevnější "Lite" verzi a porovnat to s většinou AP na trhu... V centru města kde se o každej kanál perou 2-3 sítě se teprve pozná kvalita Wifi AP. Zatím co běžný AP a routery se z toho můžou podělat jsou přetížený a jednou za čas se seknou, tak Unifi odbaví v pohodě 10-15 klientů na každym AP slušnou rychlostí a navíc s lepším pokrytím než většina těch (s)raček s 6 a víc anténama. Tak to je.