Má nějakou hodnotu starši Procesor?

ZdravimChtěl bych jsem se zeptat zda-li ma hodnotu jeden nepouživany k prodeji Procesor : Intel core 2 duo e7500 2,9ghz,staři 7let skoro za tak 150,- +- nebo to již nema defacto žádnou hodnotu?

Odpovědi na otázku

Na kancelar, internet a videa bohaté stačí. Jediný problém jsou aplikace jako Flash, ...... co jedou pod prohlížečem. Za desku s 4gb rám a funkční grafikou bych dal cca 1k. Něj os je na to dnes Linux, protože má menší nároky na výkon, ram a místo na disku. Druhá věc je spotreba a pokud možno grafika na desce. Stará výkonná grafika je na nic, nic pořádného nerozhodně, takže vlastně jen konzumuje elektřinu. Ja jsu spokojeně s Lenovo ThinkPad x200s, žere v klidu 10w a v průměru 15w. Přitom je tam úsporné c2d na 1,86ghz. Ve spojení s Linuxem, 4gb ram a sad to pěkně litá.

aha ja pravěže přemyslim že bych prodal pouze tem procak bez ničeho jelikož zakladovku z ktere sem ji vzal tam mám core 2 quad misto neho ktery použivam každy den a min rok bych to taky viděl

Procesor je samostatně neprodejný. Dejte ho někomu, kdo k němu desku navíc má.

Ano, má hodnotu pro majitele desek s čipsetem Intel 945, protože tam nejde dát čtyřjádro a dvoujádra s 1333 MT/s. Cena 150 Kč víceméně odpovídá.

Dobře děkuji.

Do nějaké takovéto desky je to ideální procesor - netopí a má poměrně solidní výkon v jednojádrových operacích a klidně v tom počítači může fungovat dalších 5 let, než to někdo vyhodí do sběrnýho dvora:https://www.asus.com/Motherboards/P5GCMX1333/H...

Jen pro srovnání, ať máš představu, jaký výkonostní pravěk se dává do nejlevnějších notebooků:http://www.cpubenchmark.net/compare.php

jo tak o těch cpu v nejlevnějsich ntb vim že maji mizerny vykon oproti c2d ty intel atom,celeron ,... .

Na ebayi jsou aktuálně od cca 175,-:http://www.ebay.com/sch/CPUs-Processors/164/i... Takže těch 150,- není špatný tip. Zkus ho vystavit na aukro za vyvolávací cenu 150,- + kup teď za 300,- a uvidíš, za kolik se ho zbavíš.

účet na aukro nemam a stejnak tam před přidanim inzeratu chcou ověřeni účtu nebo co to už rači dám na bazoš.

To je škoda. Na aukru se totiž HW často prodává za nesmyslně vysoké ceny. Naopak na bazoši se dá cena dost ukecat.

no na aukro sem viděl vysoke ceny za cpu core 2 quad kolem tisicovky jak sem se koukl ze zajimavosti i když sem misto core 2 duo sehnal core 2 quad přes kamarada výměnou za jeden starši pc ktereho sem se chtěl zbavit :D .

Účet na aukru se hodí vždycky.

ale tam chcou ověřeni se mě zda ne ?

Netuším, jak je to dnes, ale před 10 lety nebo kdy jsem si ho zřizoval, ti poslali dopis s kódem, aby ověřili adresu. Dnes celkově pravidla dost zmírnili, tak je možné, že už to nutné není. Ale nevím a hledat to nebudu.

No nevím, ověřují to stejně a dokonce nesmyslně účty zamítají.

aha se kdyžtak zkusim mrknout na aukro jak to tam je.

Kvůli jednomu CPU v hodnotě pár piv to nemá smysl řešit. Ale do budoucna by se ti to hodit mohlo. Při prodeji je důležitý pořádný popis a pěkné fotky. Aukce bez fotek, kde je jen jedna nebo dvě řádky prasopisu, moc šancí na úspěch nemají. Další plus je samozřejmě co nejvyšší počet kladných komentářů bez negativů. Ale na to si chvilku počkáš.

aha tak stejnak chci jestě zkusit prodat jeden original krabici hry dvd gta sa ale to asi neprodam ale zkusimjinak děkuji za rady

Mrkni se do historie, zda a případně za kolik se to tam prodalo. Stačí vpravo v hledacím poli zatrhnout "Ve skončených". Vyjednou ti pak ukončené aukce, kde přesně uvidíš, jaká cena je už moc a jaká je běžná. Tak si tam zkus najít E7500 a GTA SA.

Dobře tak ja to nejspis zkusim dát na tem bazoš gta sa napišu do textu s informaci i min cena 50,- a uvidi se ale to pochybuju že by někdo měl zájem v dnešní době i když sem to dvd použil max parkrat a tem procesor taky min 150,- a uvidim teda jak se ozvou lidi

Na bazoš je zbytečné psát, že to jsou minimální ceny, protože ti stejně přijdou hlavně dotazy typu "dam ti za ten CPU 50 beres?". Spíš tam dej víc, ať máš kam couvat. Přihazovat ti tam nikdo nebude.

napišu tam za 250,- to už by mělo stačit ne .

Diskuze na celý kvůli 150,-Kč , to je ale uchylárna ....

"celý den"

no dobré nějak si to už sám pořesim všem děkuji za rady/odpovědi.