Má grafická karta vliv na rendrování videí ?

Zdravím, pracuji s videama (Premire, after effects) a měl bych kupovat lepší grafickou kartu (gtx1080) a zajímalo by mě zda má vliv i na rendrování videí ? Vím že i procesor má na to hodně velký vliv, ale zajímalo by mě zda i grafická karta, děkuju

Odpovědi na otázku

Ano může mít vliv a nemusí . Doporučované karty jsou v dokumentaci toho konkrétního software. Obecně na zpracování videa nebo 3D grafiku jsou doporučovaby grafické karty Quadro a FireGL.

No, přiznám se, že s těmihle programy nepracuji, ale ve výchozím stavu by se mělo vše počítat na CPU, nějaké využití GPU by se mejspíš muselo v daných programech nastavit. V mém programu na úpravu fotek se dá nastavit GPU pro spolupráci při výpočtech, ale to neznamená, že to tak bude všude.

Ve ffmpeg si lze např. nastavit, že se má video dekóvat přes DXWA hw dekodér a ne softwarově. Nemusí to tedy dělat procesor a urychlí to znatelně např. reencoding.

ale najprv mudí nejaký hw dekoder/enkoder v počítači existovať,v herných grafických kartách je obvykle len dekoder,ten je pre spracovanie videa úplne zbytočný a dekodér nevie enkodovať nijaké video.....

Máš dosť výkonnú GK. Akú lepšiu by si chcel? Quadro stojí o "kúsok"viac. Pozri si o niekoľko dní video z kanálu xcomputers, kde bude Prušak porovnávať renderovanie s GTX 1080 Ti a RTX 2080 Ti. Aký je rozdiel zatiaľ nevie ani on

On tvrdí, že s Thredripperom 1950X renderuje 4K video v pomere 1:1. Takže ak chceš ten istý pomer času, porozmýšľaj aspoň o 2950X. Aj pri streame v 4K a dosť veľa záložiek v Chrome mu to CPU vyťažuje aj na 25%, keď mal asi 7800X, tak mal pomer 1:2

Prečo nenapíšeš akú máš teraz?

Protože si z nás dělá dobrý den.

Aktuálně mám gtx 950, nepřišlo mi to jako důležité, chtěl jsem jen vědět jak moc velký vliv má grafická karta na renderování videa, děkuji všem za odpovědi

Taky jsem tomu nevěřil, ale vliv to má.Dřív/Kdysi jsem používal grafickou kartu Radeon HD6850 a pak jsem ji prodal a jel jen na integrované grafice v G3258. Obojí umí akcelerovat H264. Rozdíl byl nesrovnatelný a zřejmý. Přestože by teoreticky dekódovaný H264 stream měl vypadat opticky stejně, nebyla to pravda. Z tý HD6850 lezl pěknější obraz (hladší, vyhlazenější) než z tý G3258 (quicksync dekodér).

Nepouzivam premieru, na domaci zabavu je to imho prilis drahe, ale treba v resolve ma graficka karta brutalni vliv na strihani, na konecne renderovani uz tolik ne. Poridil jsem 1080.