Má cenu upgrade ?

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli by mělo nějaky smysl upgradovat tuto sestavu ?Zákl.d - MSI G31M3-F, s.755, iG31, VGA, FSB1333, PCIE, GLAN, S-ATA 2, m-ATXProcesor: Intel Pentium Dual-Core E5200 2.5GHz, 2MB, 800MHz, socket 755, BOXPamet: Kingmax RAM DDR2 2gb 240pin PC6400, 800MHz(chip Kingmax)Case: MidiTower ATX, Comfor Prime 2Zdroj: Forton Economy 250Wgrafika: Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family

Odpovědi na otázku

Nepíšeš proč uvažuješ o upgradu. Pokud na to stejné, co používáš do teď tak ne. Jestli máš něco jiného za lubem, tak prozraď co.

aky je dovod pre upgrade? vasa zostava je na beznu kancelarsku pracu dostatocne vykonna tak isto aj na pouzivanie internetu a pod. pre mozny upgrade je nutne napisat na co pocitac sluzi.

Nejde o socket 755, nýbrž o socket 775: http://ark.intel.com/products/37212/Intel-Pent... a upgradovat můžete např. výměnou CPU za nějaký Intel Core 2 Quad, přidáním paměti RAM, nebo koupí grafické karty, pokud počítač slouží na hry ( ikdyž, to už by tam ta grafika byla dávno předtím, že? ). Každopádně, možnosti upgradu jsou. Pokud jste si ovšem na něj vyčlenil více než 5-6 kKč, doporučuji už nákup nového stroje. Pokud tedy ovšem, jak píší kolegové výše, je upgrade potřeba.

Pokud slouží na kancelářskou práci tak ani ne. Jestli slouží i na něco jiného tak ano. Kup nový zdroj, desku, procesor, paměti a možná grafiku. Skříň si můžeš nechat původní.

Salamounska odpoved. ;o)

No uvažoval sem že bych ho trochu přeorientoval synovi na hraní her, ale počítač je už dost starý ale pár komponentu za ten čas měněno bylo. Děkuju zatím za všechny odpovědi

a rozpočet cca 9 000

Na hrani her bude levnejsi a mnohem lepsi poridit novou sestavu. Zbyla by Vam stejne jen skrin a mozna disk a opticka mechanika.

Asi máte pravdu, bude lepší když si tento nechám z manželkou na internet a maily a práci ve wordu a synovi pořídíme něco nového, za kolik by se dal pořít slušný herní PC

Tak. A pokud by to bylo jen trochu mozne, chtelo by t zvysit limit na tech 12k, za ktere tam jsou dve pekne sestavy, protoze mensi cena u PC na hrani uz vede k dost zasadnim nevyhodam a neprijemnym kompromisum.

ak nechcete moc investovat tak staci vymenit zdroj a kupit graficku kartu niekde na inzerat, napr na bazosi auru a pod... na uvedenom pc v pohode rozbehate hry s kombinaciou dobrej grafickej karty, popozerajte si nejaku kartu napr ATI 4850 alebo alebo nieco podobne su v cenach okolo 1500-2000 tis czk a v pohode uvedeny pc zvladne aj nove hry v beznom rozliseni , na full HD to uz asi stacit nebude ale do rozlisenia 1680x1050 v pohode, sam mam jedno pc na hry v podobnej zostave ale nieco malo rychlejsi procesor a este sa nestalo ze by mi nejaky hra nesla.