Má cenu SSD u sběrnice SATA2?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli má cenu kupovat SSD do noteboku Packard Bell EasyNote TK87, který má asi sběrnici SATA2?Informace o notebooku:Název základní desky Packard Bell EasyNote TK87Vlastnosti zařízení ATA ID modelu ST9500325ASSériové číslo S2WNLFC7Revize 0001SDM1World Wide Name 5-000C50-0521E9A36Druh zařízení SATA-IIParametry 969021 cylindrů, 16 hlav, 63 sektorů/stopu, 512 bajtů/sektorLBA Sektory 976773168Vyrovnávací paměť 8 MBOperace s více sektory 16Počet bajtů ECC 4Neformátovaná kapacita 476940 MBStandard ATA ATA8-ACSFyzická informace o ATA zařízení Výrobce SeagateJméno pevného disku Momentus 5400.6 500325Velikostní faktor (Form Factor) 2.5"Formátovaná kapacita 500 GBPloten 2Povrchů pro záznam 4Rozměry 100.5 x 69.85 x 9.5 mmMax. hmotnost 98.8 gPrůměrná rotační latence 5.6 msRychlost otáčení 5400 RPMMaximální vnitřní propustnost dat 1175 Mbit/sRozhraní SATA-IIPřenosová rychlost z vyr. paměti do hostitele 300 MB/sVelikost vyrovnávací paměti 8 MB

Odpovědi na otázku

Jistě, že to má cenu. Přístupové doby se podstatně sníží, i přenosová rychlost bude úplně někde jinde (ten 5400 ot. disk má skutečnou datovou propustnost pod 100MB/s, s malými soubory nebo fragmentovaným diskem výrazně méně).

Hlavní přínos SSD není ve vysoké přenosové rychlosti, ale v mnohem kratší přístupové době. I kdyby to SSD mělo přenosovou rychlost jenom 100 MB/s, tak stejně bude počítač podstatně svižnější než s HDD.

tak tak, mel sem driv OCZ vertex 2 ktery jelo mas kolem 110+- pak exlo jak mivaj ve zvyku a ted mam samsung 850pro 256gb ktery dava 500+- a rozdil prakticky neznatelnej, ale hlavne ze to ma zaruku na 10let a mam klid

Jo má. Není to o rychlosti sata2, ale o tom že ssd je obecně rychlejší při čtení menších slouborů a je to poznat. Samozřejmě nená cenu kupovat nic drahého, stačí transcendent, kingston, protože rychlost dražších již neoceníš.Záleží co na tom děláš. Pokud je to na net, filmy a kancl, tak počítej s tím, že se ti zrychlí jenom načtení programů do ram. Něco jiného je pokud máš výkon a zpracováš v softu velké oběmy relativně malejch dat a brzdí tě pořád klasický disk. Prostě procesor na to má, ale brzdí ho hdd, které mu neni schopno stačit.Já svoje pc i notes takto využívám a šel jsem do ssd, poznat to je, ale zazil jsem i predchudce 286, takže kolikrát nejsu tak náročnej.Nemáš někoho kdo má ssd bud v pc nebo v notesu, jendo na jakém sata, ať si uděláš představu. Psát se o tom dá dlouho a každej má svůj přístup.

Všem dekuju za odpoveď

Jsem vlastník Thinkpadu T61. Chipset podporuje SATA 2, oficiální BIOS umí jen SATA 1. I tak jsem u přechodu na SSD rozdíl poznal. Po flashnutí modifikovaného biosu co umí SATA 2 to bylo ještě lepší… Co z toho plyne pro tebe ti asi bude jasné :)

Mě na SATA2 běhá SSD kolem 250 a přitom umí až 500. podle toho vybírej:http://ssd.userbenchmark.com/Software