M.2 v PCIe x16

Zdravím,koupil jsem 2x ssd m.2 a připojil na desku přes PCIe x16,jeden funguje bez problémů a ten druhý to nenačte.Ten druhý je přes M.2 NVMe SSD NGFF zu PCIE Express 3.0 X4 Adapter M Key Converter Karte.Díky

Odpovědi na otázku

Tahle.. M.2 je slot a může běhat přes SATA nebo PCIE rozhraní (nwme). V dotazu je to dost pomotané.. Často je to na deskách tak, že přes PCIE jede jen ten první M.2 (horní) a ten spodní je jen SATA. Základ by byl napsat desku...

Model desky a adaptéru? Podpora bifurkace linek PCIe ano/ne?

Model desky MSI Z87 MPOWER,adaptéry:M.2 NVMe SSD NGFF to PCIE X4 Converter Card,AXAGON PCEM2-D

Druhý slot je pro M.2 SATA (zářezy B+M a B, je to v manuálu).

OK,ale když dám adaptéry do PCIe 2.-3. tak to načte pouze jeden.

Tak tedy jeden si dal do slotu M2 na desce a ten disk se ti načte a nebo ne.Ten druhý jsi dal do takovýdleho nebo podobného adaptéru https://www.suntech.cz/produkt/480000-akasa-adap...

Deska nemá M.2, ale mSATA.

Na desce ve slotu funguje akorát má pomalou rychlost při zápisu,další dva jsou ve dvouch adaptérech 1.pro PCIex16 a 2.pro PCIex4 každý zvlášť ve slotu a je vidět jen jeden.

Podle manuálu sloty E2, E5 a E7?Postupně vyzkoušej jedno SSD ve všech slotech a sleduj v HWInfo64, proti čemu jsou zadrátované. E2 je CPU, u E5 jsou přepínače linek, E7 má velmi pravděpodobně linky z čipsetu.