M2 SSD Mikrolagy systému

Zdravim, po instalaci SSD a přepojení SATA portů se mi v počítači děje zajímavý fenomén. Po zapnutí, mi celý počítač dělá rádoby systémové mikrolagy, projevují se sekáním se myši na monitoru, zvukem v programech (YT, hry...) i celkovým sekáním se obrazu v průběhu např. her. PC: MBhttps://www.czc.cz/asus-tuf-b450m-pro-gaming... AMD Ryzen 5 3600RAMhttps://www.czc.cz/hyperx-fury-black-16gb-2x... GPUhttps://www.czc.cz/asus-geforce-gtx-1660-ti-... SSDhttps://www.czc.cz/kingston-kc2500-m-2-1tb/2...

Odpovědi na otázku

Zapomněl jsem dodat, že když PC zapnu a takhle se to začne sekat, sán restart, po 10 minutách se nic neděje tak PC vypnu natvrdo, poté zapnu a mikrolagy zmizí.

Mozes mat aj bordel v systeme, skusal si cistu instalaciu OS?

Vůbec by mě tohle nenapadlo na druhou stranu, stahuju jen ze steamu, systémový disk je oddělený od herních a od hdd takže nevidím jediný důvod, proč by v os byl bordel

Ale ako inac zistit, ci je to chyba hardware alebo software?

A potom, co jsem ssd vyndal, pc zase běží normálně.

Máš v počítači víc disků současně? Kam jsou připojené ty ostatní? V manuálu desky se píše, že "The M.2_1 Socket shares bandwidth with the SATA_5/6 ports, and therefore the SATA_5/6 ports cannot be used when an M.2 device is installed." a totéž pro M.2_2 vs SATA_3/4. Takže jestli máš M.2 SSD ve slotu 1, nesmíš připojit SATA disk do portu 5 a 6 a jestli máš M.2 disk ve slotu 2, nesmíš připojit SATA disk do portu 3 a 4. Zkontroluj zapojení a SATA disky přehoď jinam, jestli jsou v tomto problematickém zapojení.

Byl malý problém když jsem připojil SSD poprvé a SATA porty nechal, že mi to zneviditelnilo ostatní dva disky. Přepojili jsme SATA porty tam, kde jsou čtyři vedle sebe a disky byly vidět. A v manuálu jsem nenašel očíslované porty pro správně použití ale vyzkouším ještě ty zbylé dva. Díky za tip.

Jenže to by nezpůsobilo mikrolagy, ale kompletní nefunkčnost.

Dobrá, připojil sem poslední dva SATA porty, co mi zbyly na vyzkoušení a vypadá to, že všechno běží jak má. Děkuji za radu, už to nastavuju dva dny a na PC sem strašnej loupák :D. Ještě bych měl malý dotaz okolo jednoho LED světla na Case. Svítí jedno modré, to svítilo vždy a teď se k tomu přidalo červené a nevím co znamená. V manuálu se o nich nepíše. https://www.fsplifestyle.com/en/product/CST311.htmlJsou ty ty dvě světla u Start tlačítka, to nahoře je modré a to dole nevím co je.Dělá to od té chvíle, co jsem naistaloval SSD.

Asi to signalizuje aktivitu disku.

Tak malej update... Systém se zase seká :D. Nikdo neví čím to může být.

Vyzkoušel bych oba m.2 sloty pro ssd disk na desce.. jeden nikdy neví.. :)

1 x M.2 Socket 3, s klávesou M, typ 2242/2260/2280 podpora paměťových zařízení režim SATA i PCIE 3.0 x 41 x M.2 Socket 3, s klávesou M, typ 2242/2260/2280 podpora paměťových zařízení režim SATA & PCIE 3.0 x 2

Druhý slot je pod grafikou a tam se nevejde kvůli chladiči na SSD

Pokud je chladic ssd do 10mm, tak se pod GK vejde.. příp.zkusit bez chladiče... další možnost zkusit GK dat do spodního slotu pcie 2.0..., GK sice pojede pomalu, ale jde jen o docasne řešení tj. vyzkoušení ssd...