M.2 NVMe SSD-vyšší teploty

Zdravím,pořídil jsem si místo klasického SSD Disku, M.2 NVMe,přesněji SK Hynix PC401 256GB,vše je v pořádku,ale všiml jsem si, že v CrystalDiskInfo,mi ukazuje teplotu 53°C v klidu. Je to v pořádku? Vím, že M.2 sloty jsou blízko Grafiky a ta sama o sobě dost hřeje,ale ptám jestli to nemá vliv na výkon nebo tak . Díky za rady

Odpovědi na otázku

pracovní teplota většinou bývá 0-70 stupňů takže 53 stupňů je v pohodě pokud se v zápisu neblíží teplota přes těch 70 nemělo by se nic stát ani spomalovat

Tak teď se mi Disk zchladil na 48°C,jinak při hraní stoupne i na 55°C,ale to je asi díky té Grafice... Chci se zeptat vyplatí se na M.2 koupit Pasivní Chlazení? Nebo je to zbytečné?

vyzkoušejte, uvidíte, vesměs to moc nepomůže.A ano bude to kvůli grafice, pokud ji budete chladit vodou, teplota půjde dolů neb to teplo nebude sálat kolem karty ale půjde oryč vodou. Dalšíé možnost je karta s radiálním ventilátorem - blower, ta vyfukuje teplo pryč

myslím že se to vyplatí vzduch z grafiky ho bude pouze obtékat a čipy na ssd to ovlivní minimálně, celkově by měla klesnout maximální teplota obojího já mám tento typ už nějakou dobu https://www.czc.cz/ek-water-blocks-ek-m-2-nv... na starším typu pattriot hellfire m2 240 GB bez chladiče cca 60 stupňů a stačilo chvilku něco někam kopírovat a už to bylo na 80 stupňích s chladičem krása rozdíli max 5 stupňů ale nemám ho nad grafikou

Dobře,nad tímhle chladičem jsem také přemýšlel,ale nechci moc utrácet,tak vezmu levnější od Akasa ,snad teploty sníží Díky

Akasa je totální jebka na oboustranné pásce - odlepí se a všechno vyzkratuje!Osvědčený šroubovací chladič JEIY za pár šupů (který se v ČR prodává pod značkou Axago).Měděný: https://tinyurl.com/ycqbzry2Eloxovaný hliník: https://tinyurl.com/ya8447ma

Chápu ,ale když ho upevněním stahovacími pásky,tak by se odlepit neměl. Uvidím jak bude fungovat, kdyžtak vyměním za dražší.

Proč si přidávat práci? JEYI není o tolik dražší než Akasa a stojí méně než cokoliv ostatního. Na Akase není teplovodivá podložka, ale tepelný izolant v podobě pochybné oboustranné pásky.

Dobře,tak já tedy vezmu ten Axagon ať nemám starosti. Máte sní nějaké zkušenosti,kolik tak odvádí tepla a tak?

Tento?https://www.czc.cz/axagon-clr-m2-hlinikovy-p... JEIY Warship jsem koupil několik desítek na stavby různých počítačů v černé barvě přímo od JEIY. Jednu dobu byly v akci i pod 10 USD. Pak je ještě povedená značka JZLL https://www.ebay.com/itm/222752557863, ale ten se nehodí na tlusté disky. JEIY Warsip je totiž vanička s oválnými otvory.Ve svém počítači ho mám na Samsungu 950 Pro v adaptéru SK16. Přes léto nešly teploty nad 50 °C a to byl hned pod grafikou. Vrstveno následovně:- adaptér -> tlustá modrá silikonová podložka -> dno vaničky -> růžová silikonová podložka -> SSD -> tenká modrá silikonová podložka -> chladičSamozřejmě ty chladiče dávám kromě NVMe disků i na klasické M.2 SATA, jako jsou 1TB WB Blue - i ty produkují nějaké teplo, byť v klidu bez chladiče nejdou nad 50 °C. Je to hlavně pro klid duše.

Tak to je super, že to nepřesáhne 50°C,vezmu teda ten Axagon CLR M2 ať mám,jak jste přesně řekl,klid v duši

On pravděpodobně pár stupňů odvádí ze spodní strany do desky. Ona je opravdu výhoda, že je u něj doslova hromada silikonových podušek. U jiných adaptérů jsi rád, že ti sednou dvě podušky přibalené v balení, tady si můžeš vybírat, pokud máš netypický disk s různou tloušťkou součástek.

ten od akasy sem taky měl ale ten neměl zdaleka takový efekt na teploty a taky moc nedržel nemá packy ze zadu