» Poradna » Programy

M$ a ich politika - očami Vladimíra Stwory

Jak jsem si kupoval počítač

zvedavec.org ...

Odpovědi na otázku

Autor by se měl zřejmě napřed naučit nejen anglicky, ale taky chápat psaný text. Neumí si totiž zřejmě správě vyložit výklad licenční smlouvy (možná proto, že to je anglicky).
Např: "Takže jestli jsem to dobře pochopil, Micorsoft může na dálku kdykoliv zkontrolovat, co máte v počítači, a vymazat nebo zničit cokoliv uzná za vhodné. Touto smlouvou mu k tomu dáváte právo."
Tak toto autor pochopil úplně špatně. Ono totiž slovo "software", kterým se licenční smlouva ohání, neznamená "jakýkoliv software nainstalovaný na počítači", ale pouze samotná Windows, čili MS může kontrolovat a případně zablokovat jistou funkcionalitu samotného systému, což je v pořádku. O jiných aplikacích není řeč.
Těch chybných překladů je tam víc, ale nemá cenu to tu rozebírat...

A víš kolik takových trotlů existuje? Je tady jeden takový, co to nepochopil ani v češtině a tak, protože je to analfabet, prosazuje pirátský software místo aby se naučil číst, eventuelně si doplnil základní vzdělání

Jediný trotl jsi tady, Justine, ty! Protože s takovouto licencí může souhlasit jedině trotl a to trotl kapitální! Máš dvě možnosti: Buď jim to celé hodit na hlavu, trvat na vrácení peněz a koupit si počítač jinde, nebo Vistashit smazat a nainstalovat jiný O. S. Ono je to totiž o tom, že když ti Mrkvosoft O. S. který, podle nějakého jen jemu známého klíče zbourá, tak to odnese i většina aplikací, přesně řečeno s nefunkčním O. S. budou nefunkční i aplikace.

Tak to si pomalu nachystej aktovku a přezůvky. Zítra ti začíná škola.

"Ono totiž slovo "software", kterým se licenční smlouva ohání, neznamená "jakýkoliv software nainstalovaný na počítači", ale pouze samotná Windows"

Co to trepes? Softwar znamena programove vybavenie pocitaca a ukazi mi presne ze toto slovo software v tomto pripade znamena len ten Windows! Pretoze je rozdiel, keby v tej licencnej zmluve bolo jasne a neporieratelne napisane "This Software", alebo "This operating system" ale ono to tam je pisane vseobecne slovom "software". tak trotl si jedine len Ty sam. Dokaz opak a potom sa mozeme bavit dalej, pretoze sa nehodlam bavit s nejakym dementom, ktory bezhlavo ochranuje mafianske firmy, ktore si myslia, ze si mozu voci spotrebitelom dovolit uplne vsetko

A tiez by bolo ziaduce precitat si komentare pod tym clankom, pretoze ti ludia su o niekolko urovni uvedomelejsi ako tunajsia naivna a demagogicky informovana zbierka.

Je tam "the software".

Nevytrhávej to z kontextu. Tady je řeč o licenční smlouvě Windows, ve které má to slovo "software" ten význam, který jsem popsal. Takže příště radši mlč a šoupej nohama, než budež reagovat na něco, co nechápeš.

Nikdo to neřeší...každýmu je to uprde le..jen furt se musí najít nějakej trhan co štourá i do lejna.

Za komancu taky nikdo nic neresil, diktatura byla lidem u pr... S takovymhle nazorem si bez hrat na piskoviste.

No ale to je pravda. Windows funguje a co. bankovní účty a piny tam nemam, tak at si bill klidně koukne kam si lezu na weby, nebo co posloucham, nebo u čeho si honim péro, dyt je to jen net a pc

Ze to nevadi milionum ovci jeste neznamena, ze je to tak spravne. Ja si sve soukromi hlidam a nenechal bych se nikym smirovat.

V životě mimo pc chápu, ale u pc a na netu to nemá smysl hrotit, protože copa by u lidí asi viděli? Fotky z dovolený, porno, stažená hudba, porno, další fotky, plno filmů, porno atd atd...nic zvláštního.

To je mozna tvuj pripad. Nekdo tam ale muze mit dokumenty, které nesmí opustit počítač, osobní údaje, .... Prostě šmírování je zlo a lidé, kteří se mu nebrání také

Stačí jít na jisté stránky a dozvíte se nejen konfiguraci vašeho pc, ale i kde co máte .. .. kde tam Microsoft.
- K věci: EULA MS nejen Windows obsahuje víc "nepopulárních" slovních spojení v obsahu; teď nemyslím místy špatný český překlad, stylistické chyby, neúplné znění, aj.
Je fakt, že propůjčují pouze licenci - kterou mohou kdykoli zrušit - na používání produktu, jež nesmíte blah-blah, je "tak jak je",.. neručí za ztrátu dat, atd.
A ať si svých 5$ str.. tam, kam se běžně dává čípek nebo klystýr..!