» Poradna » Mobily

Lze změnit IMEI na již existující číslo?

Ahoj! Omlouvám se všem za svou neznalost, ale zajímalo by mne, zda je možné na libovolném telefonu změnit IMEI na stejné číslo, jaké má můj vlastní?Děkuji moc za odpověď všem!

Odpovědi na otázku

Ne - potom by IMEI postrádal smysl

Děkuji za odpověď! Vycházím z tohoto článku: http://hn.ihned.cz/c1-15761260-chyba-mobilu-... , který je ale už dost starý, proto se ptám, jak to je. Tam se v podstatě tvrdí, že to možné je!

kecaš zrovna u vas v CZ je to pravidlo,v každom večšom meste min 3 kšeftary z MT

jde to, u některých mobilů snáze (obvykle ty starší vykopávky), u některých hůře (např. pouze v autorizovaném servisu). Sám jsem kdysi měl telefon (Nokia 6110?) s IMEI 000000000000000 (ani neprojde přes imei check). Po nepodařeném flashi přes kabel jsem nahrával FW přes hw programátor a nevšiml jsem si několika parametrů, mezi nimi i nastavením IMEI. Kupodivu s tím v síti nebyl problém.

Myslela jsem si, že "nějakým" způsobem by to možné mohlo být (dneska umí kdekdo, kdeco). V podstatě mi jde o to, že pokud držím v ruce svůj telefon a někdo mi tvrdí, že během té doby přišla na jeho telefon zpráva z mého telefonu (mého IMEI), ale jiného telefonního čísla(!) Jaké jsou možnosti vysvětlení, že se to opravdu stalo?

Taky se omlouvám za neznalost. Jak z došlé zprávy zjistím z jakého IMEI mi přišla?

IMEI v SMSce uvedené nebude.

ti nijako ale operator ANO

Jo, přesně to jsem si taky myslel. Takže když někdo tvrdí, že na jeho telefon přišla zpráva z mého IMEI, tak prostě kecá.

Dobře...to se mi zdá jako pravděpodobná varianta. Ale je ještě možnost nějakého přesměrování sms zprávy z nějakého cizího čísla skrz můj telefon (aby vypadal jako odesílatel?). Sorry...tohle fakt není můj obor, ale hodně mě to zajímá.

Skrz tvůj telefon třeba zpráva vůbec nejde. Myslím, že při posílání sms přes internet jde vyplnit libovolné číslo odesilatele.

No ale to neřeší to, že by byla poslaná zpráva z mého telefonu, z jiné SIM karty. To je fakt jediná možnost, že za mýma zádama vezme někdo můj telefon, vymění SIM kartu, pošle zprávu a vrátí zpět mou kartu s mým číslem? Neexistuje žádné "IT" vysvětlení?

Operator vidi aj z akej BTS-ky to doslo, takze policajne organy budu vediet kde maju hladat pachatela.

Tomu úplně přesně nerozumím O!

Ve zprave ne, ale jak bylo receno, evidentne lze udelat vypis.

eLzyx, ale to IMEI ukazovalo iba tebe, do siete si sa nadalej hlasil povodnym HW IMEI. Ani Nokia Phoenix nedokazal zmenit HW IMEI, menil iba ten "uzivatelsky" ktory sa zobrazil na display-i po zadani kodu *#06#.

Samozřejmě, že to jde. A je to výborná obrana proti šmírování všeho druhu. Nejlépe je, měnit IMEI po každém hovoru, ve spojení s anonymní předplacenkou pak poliši nemají šanci tě najít.

presne tak

A pokud koupíš telefon z druhé ruky, je to nutnost; nemůžeš nikdy vědět, co s ním původní majitel páchal.