» Poradna » Ostatní

Lze zkopírovat ovladač tiskárny z jednoho počítače do druhého bez instalačky?

Nemám ovladač pro Win 10 na tiskárnu HP Laser Jet 1200. Na jednom PC ni jde tisknou a na druhém ne. Nevíte někdo, jak si s tím poradit? Nešlo by nějak "vytáhnou" ovladač z toho PC kde to funguje? Dík.

Odpovědi na otázku

https://support.hp.com/cz-cs/drivers/selfservice... Mě se třeba na náš starší LaserGet podařilo použít instalačku z Windows 7 (Automaticky se připojila při připojení tiskárny k notebooku).

Teoreticky - dá sa, prakticky - fungovať to nebude.Prečo?Ovládač - je súbor príkazov pre periférne zariadenie (tlačiareň), ktoré vykoná po požiadavke od operačného systému.Lenže operačný systém musí o tom ovládači VEDIEŤ a preto si pri inštalovaní ovládača ukladá o ňom ukladá informácie v registroch. Teda nielen že nainštaluje, ale po pripojení tlačiarne (v priebehu inštalácie vyzve na pripojenie tlačiarne) určí cestu k ovládaču, rozozná o akú tlačiareň sa jedná a priradí k tlačiarni výstup (WiFi, USB port, print port).Takže skopírovanie ti je na ho*no - musí sa nainštalovať (pokiaľ OS sám nerozozná PnP zariadenie), priradiť....

Mimochodom - konštatovanie, že ovládače neexistujú - to je riadna píchovina - tebe sa HĽADAŤ nechce - pár klikov a hľa: https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice... je tam aj pre desiatky!!!!!!!!!!

To jsem samozřejmně našel taaky a zkoušel. Tiskárna nejede. Může být chyba v OS?

Ovladač si na prvním PC zálohuj a tuto zálohu na druhém PC obnov.

"To jsem samozřejmně našel taaky a zkoušel. Tiskárna nejede. Může být chyba v OS?"No pokiaľ si to robil ako sa nemá (čo častá chyba) - teda s pripojenou tlačiarňou - tak aj keď nainštaluješ ovládač, OS už priradil svoj generický ovládač k tlačiarni - a samozrejme, mnohokrát to nefunguje.Zásada je - odpojiť tlačiareň od PC! Fyzicky! Nainštalovať ovládač - často má nápovedu. V istom okamihu inštalácie POŽIADA o pripojenie a zapnutie tlačiarne. Vtedy sa pripojí (napr. USB káblom) a zapne sa - OS identifikuje pripojenú tlačiareň, priradí ju j práve inštalovanému ovládaču a dokončí inštaláciu.

Zkusím to.

Jako nouzovku pouziju (pokud je to v siti - nasdilim provizorne disk, kde ta tiskarna funguje), dam ovladac zvolim rucne a nalistuju mu (nejcasteji) adresar Windows\inf toho vzdaleneho pocitace.Ve vetsine pripadu to pak projde, maximalne si to vyzada, (pokud nejaky soubor nenajde), abych mu ukazal, kde je. Ale je to nouzovka...

Ne. Bude jednodušší se spokojit s touto odpovědí.Vytiskněte kapesní metodou: na počítači bez tiskárny nahrajte na USB disk, ten vložte do kapsy.Přejděte k počítači, který tiskne.Vyjměte USB z kapsy, vložte, otevřete, vytiskněte.PS: síťové nasdílení je nejjednodušší, ale to už někdo poradil.

Potřebuji ale aby tiskárna tungovala na obou compech.

Jde to, pokud na obou compech jsou totožné OS. Jinak LJ 1200 umí W10 standardně ze svých (rozšířených) ovladačů. Je možné použít univerzál od HP.

Nešlo by to přes nějaký Driver Backup? Kdysi fungoval CSharp Driver Backup.

Proč, když je driver součástí OS a navíc je ho možno stáhnout ze stránek HP?Nechápu, proč lidi stále vymýšlejí velmi složitá řešení, když jednoduchá jsou snažší a bezpečnější.

Protože chtěl "výtáhnout" ovladač z toho, na kterém mu tiskárna jde. Nevím, proč si ten ovladač nestáhne a nenainstaluje.

Existuje smart driver backup

Nechápu tu oblibu prográmků třetích stran. Stačí najít ve složce C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository podadresář obsahující ovladače té tiskárny (bude nejspíš začínat písmeny HP a bude nejspíš obsahovat číslo nebo název řady tiskárny), zkopírovat ho do druhého počítače a tam při instalaci tiskárny zvolit z disku a dolistovat se do toho adresáře. Nebo aktualizovat ovladače nainstalované tiskárny a taky zvolit z disku a dolistovat se do toho adresáře.

Problém je totiž, že na PC byly Win 8.1 a tehdy tiskárna normálně fungovala. Po aktualizaci na Win 10 už ne. Na jiném PC, kde byly původně Win 7 i pro aktualizaci na Win 10 normálně tiskne.

Vítej ve světě W10. Takovéhle chování bylo zcela běžné, pokud jsi v létě podlehl M$ a nechal si přeinstalovat comp. Jak z toho? Pokud trváš na W10, tak čistou instalačku a komplet přeinstalovat. Nezapomeň předtím zazálohovat data! Za odměnu získáš rychlejší a stabilnější systém. Instaluj se všemi periferiemi odpojenými. Stáhni si ovladače k compu a instaluj je počínaje chipsetem. Stáhni si ovladače k periferiím, postupně je instaluj a periferie připojuj až na vyzvání.