» Poradna » Windows (a jiné OS)

Lze ve Windows 10 souběžně kopírovat, přesouvat, spravovat soubory?

Kopíruji z klasického pevného disku složku fotek na USB flashku, je to tak na hodinku 32 GB dat. Současně bych však chtěl do počítače připojit další USB zařízení, čtečku microSD karet, abych uspořádal fotky na jednotlivých microSD kartách...přesunul, smazal apod, to stylem přesunu na plochu a pak zase zkopírováním na další microSD. Lze toto dělat současně v jednu dobu, aniž bych si zadělal na poškození, ztrátu souboru či jinou nepříjemnost? Díky.

Odpovědi na otázku

Za normalnich okolnosti to takhle funguje. Pouze se to cele tak nejak zpomali...

Čili vesměs nezískám žádný čas a bude lepší nechat doběhnout nynější přenos a pak až začít organizovat soubory na microSD kartách?

To záleží, zda budeš s každým dělat něco jiného nebo třeba kopírovat data z ext. HDD do PC a zároveň kopírovat data mezi ext. HDD a kartou. Každopádně, co ti brání to zkusit?

No brání mi to, že celkem spěchám takže bych to potřeboval mít hotové co nejrychleji. A vlastně taky nejspolehlivěji, aby nedošlo k nějakým ztrátám souborů.

Můžeš připojit klidně 10 USB zařízení a různě mezi nimi kopírovat. Je to úplně jedno.

To je vážně míněný dotaz nebo prudíš? Víš, co to je multifunkční OS? To je přesně ten, s kterým pracuješ.

To je vážně míněná odpověď, nebo prudíš? Ne, nevím co je to multifunkční OS. Některé věci prostě neznám do hloubky, resp. neznám vůbec a nevím tudíž, zda si můžu určité věci dovolit, aniž bych způsobil nějakou problematickou odezvu anebo ztrátu dat. Třeba teďka jsem dal přesun těch fotek a ukázalo mi to neakceptovatelný čas tak nevím, zda to můžu přerušit křížkem, anebo prostě musím počkat. Nevím totiž, jestli systém zkopíruje aktuálně kopírovaný soubor, anebo ukončení v polovině může znamenat poškození. Ano, jsem proto naprosto nehodnotná lidská bytost, zastřelte mě někdo.