» Poradna » Programy

Lze ve Firefoxu nějak požívat něco na způsob skupin z Maxthonu?

Zkouším Firefox a Maxthon a rozhoduji se, co budu používat. V Maxthonu jsem objevil vynikající vlastnost "skupiny", takže se ptám zkušených uživatelů - je něco takového také ve Firefoxu?

Odpovědi na otázku

Tak to jsem se toho teda moc nedozvěděl

ne.vyprdni se na fireshit,a pouzivej maxthon

No, já používám obojí a s Firefoxem bych byl docela spokojen, ale u Maxthonu jsem si zvyknul právě na skupiny, což obrovsky usnadňuje práci.Na Firefoxu mně navíc fakt naštvalo, že po upgrade na nejnovější verzi se zhroutila řada pluginů, co jsem předtím složitě nastavoval a konfiguroval.

Co to je ty skupiny?

No, máš otevřených X stránek současně a můžeš si to uložit jako skupinu. Takže když používáš pravidelně určitá seskupení stránek, tak si je můžeš uložit jako třeba "Počítače" "Akcie" "Noviny" a tak a jediným kliknutím to všechno naráz otevřeš. Když se to naučíš používat, tak bez toho pak už nemůžeš být. No a to právě Maxthon má a u Firefoxu to nemůžu najít, ani jako plugin.

Udelate si adresar v bookmarcich (zalozkach) a kdyz na ni pak kliknete, tak pod caou je Otevrit v panelech.Tak nejak se to asi cesky bude jmenovat.

Přesně tak.. stačí v záložkách vytvořit složku, do ní umístit odkazy na požadované stránky a pak na tuto složku kliknout prostředním tlačítkem nebo Ctrl + levým tlačítkem nebo pravým tlačítkem a vybrat Otevřít v panelech.

No to je komfort "jak sviňa".Ale tušil jsem, že to ve Firefoxu nejde.

Jakto ze nejde? Prave jsme vam rekli, ze jde. Jde o dve kliknuti mysi. Je to tak moc?

u firefoxu existuje plugin, ktery se jmenuje save session.. nejen ze si muze pamatovat posledni otevrenou sestavu zalozek pri novem otevreni, ale navic se daji tyto sestavy ukladat.. pak uz jen vybiras z menu.

Nejsem priznivec pouzivani zbytecne moc rozsireni. Ale vim o tohle, jak jste uvedl. Pro me je zbytecny.

Session saver- je dostupny novy upgrade i pro FF1.5 Squelee. Doporucuji

Tady nejde o ty kliknuti mysi, ale o zpusob ulozeni stranek. U Maxthonu proste jen ulozis prave otevrene oblibene stranky do skupiny pro priste a nemusis se ukladat jako u Firefoxu s odkazama. Rozdil v komfortu moc velky neni,ale je tam

nemusis davat odkazy do slozky, staci dat "bookmark this page" a zaskrtnout "bookmark all tabs in folder" a hodi se ti to do slozky samo. cesky nevim jak to je. v praci mame eng soft only.

V slovenskej verzii Firefoxa je to takto: "Záložky-Pridať všetky karty medzi záložky".

vyprdni se na maxshit a pouzivej operu

Ahoj, nevim jestli to jde v Firefoxu ale vim ze to jde v Orca Browser 1.0 RC 3 !!! Ten bezi na Gecku jako Firefox. Jde to tam normalne naimportovat - to znamena ze muzes pouzit ty skupiny z Maxthonu Za zkousku nic nedas