» Poradna » Programy

Lze užívat WhatsApp anonymně?

Zdravím, rád bych si psal s dcerou která žije v zahraničí a používá whatsapp, ale nechci do toho vůbec zatahovat ostatní čísla, která mám v kontaktech. Lze to nějako provést? Díky

Odpovědi na otázku

Jistě, kup si nějakou anonymní simku, na kterou si to aktivuješ. Nemusí být ani v telefonu.

A jak to poté funguje? Přece i když to aktivuju na nějaké jiné telefonní číslo tak kontakty v telefonu mám stále stejné. Šlo by to případně i přes aplikaci TextNow? (https://www.techbout.com/whatsapp-without-phone-nu... )

To sice máš, ale to je ti snad jedno ne? Tvé kontakty tohle číslo mít v seznamu nebudou, takže se jim ukazovat nebude. A rozhodně se jim nebude ukazovat u tvého normálního čísla, že máš whatsapp. Leda bys jim z toho omylem napsal sám a prozradil, že jsi to ty.

Omlouvám se, už to asi chápu. Zkusím to přes tu aplikaci TextNow.. Díky.

Tak ta appka nefunguje v ČR.. existuje nějaká jiná služba, co tu funguje? Nechce se mi jen kvůli tomu kupovat simka..

SIM se dnes prakticky rozdávají zdarma, takže stačí někde nějakou ukořistit. Kredit žádný nepotřebuješ. Jen číslo, na které ti přijde ověřovací SMS. Dost možná bude stačit i tohle (pokud to není nějaký podvod, nevím, neznám, nepotřebuji):https://www.simzdarma.cz/

Myslel jsem spíše nějakou online službu, abych nemusel čekat, až mi karta fyzicky přijde, ale díky.Ještě se zeptám, jestli by nebylo řešení, že bych whatsapp aktivoval normálně na své telefonní číslo, ale aplikaci pak nedal práva přístupu do mých kontaktů?

A něco zásadního ti brání to vyzkoušet? Proč by to měl někdo dělat za tebe, tím nemáš co pokazit.

Někdo to třeba ví bez toho aniž bych to zkoušel, já tu aplikaci nikdy nepoužíval, proto se ptám. Mimo to mě již WhatsApp nepošle ověřovací SMS neboť jsem údajně překročil limit ověřovacích pokusů. Nepomohla ani reinstalace aplikace..

Možná bude potřeba pár hodin až dní počkat. Jinak bych ale řekl, že naprostá většina lidí si WhatsApp pořízuje právě proto, že fungujne tak, jak funguje. Pokud chtějí čistě indivituální záležitost, tak se používá třeba FB Messenger (jde vytvořit i bez FB účtu) nebo Skype atd.

Nelze. Jedině použít jiný Messenger

Lze to nějak rozvést? Zde tvrdí opak https://www.quora.com/Is-it-possible-to-use-Wha...

Když tam máš všechny odpovědi a našel sis to, tak co řešíš? Prostě tomu nedej práva a je to.

WhatsApp potřebuje přístup ke kontaktům. Můžeš mu ho sice neudělit, ale nejsem si jistý, jestli tím současně nezablokuješ jeho přístup ke tvému tel. číslu, bez kterého ho nepřihlásíš. A i kdyby to šlo, tak bys nemohl zahájit konverzaci, možná ale kdyby konverzaci zahájila protistrana, tak už by to potom fungovat mohlo. Ale každopádně je to takové drbání se pravou rukou za levým uchem :) Mě se taky nelíbí, že všichni co mám v kontaktech a používají whatsapp vidí, že ho používám i já, ale prostě jsem si zvykl to ignorovat a mám klid :) Však ti ale nebrání to zkusit s neudělením přístupu WhatsApp ke kontaktům, nic tomu nebrání :)

Jak jsem psal výše, ani to už nemůžu vyzkoušet neboť mi WhatsApp odmítá poslat další ověřovací SMS..

Ahoj, kdo nechce dát všanc své kontakty této aplikaci a používat jí jen omezeně např.pouze s několika konkrétníma kontaktama, pak jedno řešení jsem nyní odzkoušel - je to trochu pakárna, ale funguje. Dnešní Whatsapp vyžaduje přístup ke kontaktům (1/2020) a nelze zahájit jakýkoliv chat nebo hovor bez tohoto přístupu - manuální přidání také čísla nejde. Postup tedy : 1) zálohovat si všechny kontakty a poté je smazat - nechat jen ty, které chceme používat pro Whatsapp. 2) Nainstalovat Whatsapp, spustit ho, udělit povolení ke kontaktům (stejně jich je tam jen pár) ... 3) těmto kontaktům přes Whatsapp poslat zprávu a zavolat jim. Tím se kontakt aktivuje a zůstane tam i po odstranění oprávnění k přístupu ke kontaktům 4) zrušit oprávnění ke kontaktům pro Whatsapp. 5) nahrát zpět všechny své kontakty ze zálohy. A je to - tímto postupem se dosáhne toho, že Whatsapp nemá přístup ke kontaktům a přesto je možné ho používat s na začátku vybranými kontakty. Problém samozřejmě nastane, když budete chtít přidat další číslo - celý postup je třeba zopakovat. Jestli někdo přišel na lepší řešení, budu rád!

... ještě doplním, že pokud to takhle udělám ... a někdo kontaktuje na Whatsapp mne, toto číslo se ve Whatsapp uloží a díky tomu můžu začít komunikovat. Bude tam vidět jen telefonní číslo a ne jméno kontaktu (to ani nemůže, protože appka nemá přístup ke kontaktům). Takže pokud chcete s někým komunikovat, musí vám nejprve on buď napsat nebo zavolat.