» Poradna » Web a internet

Lze u gmail vypnout detekci podezřelých aktivit, případně jaký jiný email?

Díky své práci hodně cestuji po světě a tak se často k internetu připojuji z různých zemí a různých PC. Soukromí emailový učet mám na gmail a už mě vytáčí do bezvědomí, neustále detekce podezřelých aktivit, kterými google neustále otravuje, prakticky pokaždé druhé navštěvě mi chce poslat ověřovcí kod , přitom mu je naprosto ukradené na jaké číslo ho pošle, čistě protože jsem v nějakém jiném vidlákově x tisíc km od posledního vidlakova v kterém jsme se připojoval. Jde o nějak vypnout? Tedy vypnout aby google neřešil ani dokud ani z čeho se přihlašuji, zkratka pokud znám heslo tak, aby nic dalšího neřešil?Pokud ne můžete doporučit nějakého jiného poskytovatele emailových účtu s jinou než .cz či podobně jinak obskurní doménou prvního řádu (pokud jsme používal .cz email tak to řade lidí v arabských zemich tak nějak prioritně končilo ve spamu a naopak, mam i email z SAE, ale ten zase končí ve spamu u lidí v EU) ?

Odpovědi na otázku

Zvaz moznost nastaveni dvoufaktorove autentizace na TOTP misto overovaciho kodu na mobil. Pokud bude mit Google pocit, ze se hlasis a podezreleho mista, pozada te o zadani sestimistneho kodu, ktery si prectes v jednoduche mobilni aplikaci. Tj. nebudes muset resit zadne overovaci kody pres SMS nebo jak to funguje.Pokud je mi znamo, tohle zabezpeceni vypnout nejde. Hlasis se porad ze stejneho zarizen (notebook, tablet) nebo z toho, co zrovna najdes na miste? Pokud to druhe, tak se neni moc co divit, ze je to Google podezrele...