» Poradna » Mobily

Lze tablet upgradovat Android 4.1.1 na vyšší, Google play podporovaný např 9.0

Mám starý tablet (nikdy nepoužívaný) Goclever TAB R104,CPU: RockChip RK2928 (cortex A9, Mali400), RAM 1GB DDR3, interní paměť 8GB, Android 4.1.1 chtěl jsem ho dát malé dceři, která jen kouká na Youtube. Bohužel v tabletu jsou apky youtube a ostatní staré a nelze se přípojit ani apky upgradovat na Google Play, lze tuto babičku TAB upgradovat na nějaký novější android, který ještě bude Google play podporovat. Tablet jsem rootnul programem Kingo root, ale nemám žádnou novější ROM ani program jak ji tam dostat a nevím zda to vubec lze upgradovat zda by to hardware tabletu ůbec ustálo.

Odpovědi na otázku

1. tablet s 8/1 GB by som nechcel ani zadarmo2. ak výrobca nevydá novšiu verziu, tak tam novší Android štandardne nedostaneš. A plus Android 10 pre Poco X3 má asi 25 GB - ako by si ho dostal do 8GB disk? Aj keby sa dal osekať3. plus ten CPU je určite starý a pomalý, takže aj keby tam novší Android šiel, bude to slimák4. môžeš sa pozrieť na neoficialne ROM-ky, ale ja by som to nerorbil aj keď som hľadal info o novšom Androide pre Lenovo A536 s 8/1 GB a starým Mediatekom, ale som rád, že nakoniec som šiel do Poco X3 s 128/6 GB a celkom dobrým SD 732G. S Trabanta Ferrati neurobíš.5. Tablety a tel nie sú PC - nestačí spustiť inštalátor s tým, že nevadí ani 13 rokov starí zariadenie a aj tak tam ide najnovší Windows (napr. na Core2), poprípade doplniť lepší HDD a RAM

no tablet je jak nový nikdy nepouživaný, ležel v šupliku, i baterie je ok, ale bohužel technicky starý a dcerá je malá a pořád mi bere muj tel a kouká na vše co se hýbe, tedy youtube a nejaké videa, tak jsem myslel, že si youtube pustí ve starém tabletu, který může rozbít. Bohužel předinstalovaná apka youtube už není funkční, tak jsem chtěl do toho dostat novější android, kde by youtube šel spustit. Dík za info asi se to bude hodit jen na prohlížení fotek...

Do tohoto tabletu jak koukam žádný lepší android není,ale tak snad by tam měli jít hry stažené z internetu a instalovat z jiných zdrojů.

zkusím stahnout apk youtub nejakou novejsi do notebooku a pak to tam poslat přes usb kablik, Google play totiž při spuštění taky spadne

To je marná snaha, to fungovat nebude, protože je zastaralá sada systémových google aplikaci GMS, která zprostředkovává spojení se službami google.

skus to vyhodit do elektroodpadu a ak potrebujes (dcera) tablet, tak mas na vyber z peknych novych zariadeni s aktualnym androidom.

Můžeš jí na něj každopádně nahrát postahovaná videa na sd cartu a může koukat tam, lepší, než nic .. řešít zrovna stejnej problém u starého tabletu, display ukazuje jinak perfektně, tak už bude hold jen na věci na micro SD kartě a hlavně na filmy. Ale taky mě napadlo, jestli by se nedalo stáhnout přes nový android nějaké apky na sd kartu a ty pak naistalovat do starého tabletu, nevíte náhodou někdo prosím ? Díky. Martin

Na youtube zkus aplikaci NewPipe Legacy, podporuje Android 4.1

dík vyzkouším

No když už jsem tab rootnul přes King root, třeba se mi podaří odinstalovat některé nepotřebné apk, které jsou v tabletu nainstalované a nešly odstranit a zbytečně zabírají pamět...

nainstaluj si (pouzivam android 4.4.4 sony e1 RAM 0.5GB, interní paměť 2GB)NewPipe youtubekiwi browsermxplayerbsplayer

Opera Mini 24.0.2254(youtube)

Nebo jen z prohlížeče vlez na webovku YouTube.com

To může zkusit, ale dost pravděpodobně to taky nebude fungovat, protože zastaralé certifikáty.

Děkuji všem za odpověď a snahu pomoci. Jak jsem jiz psal mala dcerka nam krade mobily a kouka na vse co se hybe. Tak jsem chtel aby nez nam rozbila tel at rozbije temer nerozbaleny tablet, který byl vzdy k nicemu. Bohuzel me tab prekvapil ze uz ani nespusti sve apk. Pred vyhozenim tabletu zkusim apky co doporucejete. Pak jsem nekde nasel info ze je k tab ROMka na Andr 5 ale ten je asi taky už nepodporovany. Nevite jak pred experimentem zalohivat soucasou ROM. Pri trojkliku se sice spusti obrazek tech android ale nic dal se nedeje

Android 5 by byl dostačující s obchod play fungují ještě Android 4.4.4 to mám vyzkoušeno a k tomu odinstalování systémových aplikací opatrně.Na to je dobrá aplikace systém uninstall ta ti napíše které aplikace musí zůstat.

Zkusim stahnout ROM andr 5 ale nez ho tam budu nahravat musim nejak Zalohovat starou ROMku coz se mi nedari. Ať po pokusu se da ten tab pouzit aspon do auta na prehravani pohadek.🤪

Tak to zkus přes Titanium backup je v češtině a dobrý,ale když nejde obchod play tak stáhnout z netu.A verzi pro Android 4.0 a je potřeba ten root.Jednou jsem to zkoušel,takže nedoporučují mít nastavené heslo displeje protože systém mě to obnovilo,ale to heslo si to jaksi nepamatovalo a nešlo odemknout plochu.

Zkusim stahnout Titanium backup do compu a pak ho do tabletu nahrat pres usb kablik nebo microSDkartu. Tablet neni zaheslovany kdysi jsem ho dostal jako novy ale byl k nicemu a zustal zahraban v supliku

4pda.ru/forum/index.php?showtopic=656315&st=0#entry392691454pda.ru/forum/index.php?showtopic=656311ofic. firmwaredrive.google.com/file/d/0B6SEohCHM9CfOTI2VXh4NDJDQU0/view

ze skody 110 Ferrari neudelas. Staci jako odpoved?

ja som z Galaxy Tab 10.1, co ma tiez 1GB spravil ako tak pouzitelny tablet na web, ale komunita nan este robi ROMky, 7.1 najnovsi.

Což se ovšem nějakého šrotu GoClever, který byl zoufalý už jako nový, vůbec netýká Pro takový odpad se komunita nenamáhá něco tvořit

mám dva podobně staré tablety, se starším androidem a po tom co jsem tomu věnoval už hodně hodin času (a to několkrát po sobě) jsem pokusy o nějaký upgrade už vzdal. Je to prostě ztráta času.Pokud to nepodporuje přímo výrobce a nedodá nějaký OTA update nebo offline soubor pro flash z karty tak je nesmysl tam lepit novou verzi (už jen pro ten 1GB RAM).Ponechám stranou že by tohle měl dělat někdo kdo už má s flashováním custom image nějaký zkušenosti.