» Poradna » Web a internet

Lze si nějaký portál (hlavní stránku) přizpůsobit podle svého?

Chtěla bych se zeptat, zda je v ČR nějaký portál, kde lze hlavní stránku přizpůsobit podle sebe. Jsem už dlouho na centrum.cz, neboť zde mám e-mail, ale v poslední době mě to štve čím dál víc. Samá reklama, pohybující se obrázky, videa, co se sama spouštějí a nejdou zastavit, v e-mailu také reklamy. Přitom ještě před pár lety samo centrum toto přizpůsobení stránky nabízelo, co člověk nechtěl, mohl křížkem odstranit, šlo si vybrat pozadí atd. Když jsem se dotazovala na help desk centrumu, sdělili, že dnes už to možné není. A na ostatních portálech (seznam, volný) to je podobné. Je nějaká jiná možnost?

Odpovědi na otázku

Napsat si svůj portál. Nebo a reklamy jsou "udělátka"...

Bejvávalo, dřív tak šel přizpůsobit seznam i google, ale před nějakou dobou ty možnosti zrušili, protože to prý uživatelé nechtěli :) Reálně to spíš bylo proto, že si tam uživatelé naskládali to, co je zajímalo a ne to co bylo z reklamních účelů výnosnější pro portál :) Na druhou stranu, ty portály nejsou charita a je jejich právo udělat stránku tak, jak je výhodné pro ně.

To chápu, ale už je toho nějak přespříliš.

K čemu "portál"?Když spustím prohlížeč, tak poslední co chci vidět je nějaký "portál" s reklamou.

A jak se z prohlížeče Vivaldi dostanu k mailu - přes synchronizaci?

Navstevujes stranku centrum.cz - platis si za to?Pouzivas aj ich e-mail - platis si za to?Vies kolko stoji taka prevadzka portalu?Ked si myslis, ze ich plati "Armada Spasy", tak to nee.Tieto potaly ziju z reklam.Keby Ti centrum.cz dovolilo "přizpůsobení stránky.. co člověk nechtěl, mohl křížkem odstranit", tak nedostane ziadne reklamy (reklamy su bubaky) a zakape.Taky je dnesny zivot na Internete."A na ostatních portálech (seznam, volný) to je podobné" ano z "luftu" nevyzije ziadny portal.(ze rozumny uzivatel sa vie aktivne branit, je ina tema)

Máš pravdu, co včera šlo, dnes již nejde, reklama nás válcuje ze všech stran.

Je to tak. Uz nejaky ten rok nepozeram ani TV spravy/TV noviny online.(ale zaznam filtrujem)Kedysi boli spravy o informaciach verejnosti. Dnes je to blok reklam, sem tam vlozena nejaka informacia.Ale ako som pisal "ze rozumny uzivatel sa vie aktivne branit"Napis svoj pouzivany prehliadac (Firefox, Opera, Chome ...) na kazdy sa da instalovat nejaky ten blokovac reklam.

Vivaldi.

My jsme ještě v pohodě, za 1000 let budou cpát reklamy i do snů. Philip J. Fry by mohl vyprávět

Já bch tak dvě nuly ubrala.

Je to možné, s mozkem už si vědci hrají...hodně.

Mimochodem, sice ti mail na centrum nikdo doporučovat asi nebude, nicméně pokud trváš na jeho používání, vůbec to neznamená, že bys musela navštěvovat jejich hlavní stránku portálu.

Zablokovat reklamu přes uBlock Origin a vzhled si přepsat přes Stylish.

Dík

K majlu nepotřebuješ prohlížeč či portál, použij klienta (na PC třeba Thunderbird).