Lze Riser Card využít jako eGPU?

Ahoj,Chtěl bych se dotázat zda-li "Riser Card", která se využívá k těžení kryptoměn šla využít jako eGPU. Vzhledem k tomu že tzv. EXP GDC (neboli eGPU) stojí kolem 30/40$ i více, tak toto je mnohem levnější řešení, které se pohybuje kolem 10$. Avšak otázka je zda-li by to šlo využít jako tzv. EXP GDC, s tím, že bych to k svému Notebooku připojil normalně skrze ThunderBolt 3, neboli USB C.Druhý dotaz se pohybuje kolem toho, že kdybych měl přizovat tzv. EXP GDC, tak zda-li by bylo možné vést "signál" přímo do USB C, nebo-li ThunderBolt 3? S tím, že by v EXP GDC bylo zapojeno normalně HDMI a v Notebooku tudíž USB C/Thunderbolt 3.Notebook který mám: DELL G3 15(3590)GPU: 6GB GTX NVidia 1660 TiCPU: i7-9750HRAM: 16BPředem děkuji moc za každou odpověď.

Odpovědi na otázku

šlo ale s nižší propustností ThunderBolt 3 ma 40gbite/s a pcie 1x který raiser využívá jen 8 gbite/s (rozdíl ve výkonu nebude zas tak značný ale je tam)jo a raiser do usb C narves jen těžko ale šel by připojit třeba místo nvme m.2 disku nebo místo některejch wifi modulů (ale mít notebook furt otevřenej asi neni moc pohodlné) jo a testoval jsem to u stovek notebooku a ne u každý grafiku připojenou pomocí raiseru pobere i když jí vidí nemusí se chytit ovladač (nejčastěji nedostatek IRQ)

Já bych to právě chtěl pripojit pomocí toho ThunderBolt3 jako to mají ty EGPU od Razeru. S tím, že jestli bych tedy mohl EXP GDC připojit pomocí toho ThunderBoltu.

Nebo taky jestli existují nějake "násadky" na ty Riser Card aby to šlo do toho Thunder Boltu.

je to možné že je redukce ThunderBoltu do raiseru ale ta už nebude zadarmo nehledě na to že k grafický kartě budeš potřebovat zdrojjednoduše řečeno přináší to tolik problémů že se vyplatí koupit si nějaky box na grafiku...raiserama se to řešilo před lety když notebooky nic neměli dnes to eGPU boxy na grafiky s thunderboltem dost usnadňují...