» Poradna » Počítačové sítě

Lze propojit modem a router?

Dobrý den mám router tplink WR1043ND a modem zyxel vmg1312 a chci se zeptat jestli půjdou propojit aby i router vysílal potřebuju pokrýt 100 m2.

Odpovědi na otázku

Samozřejmě, že půjde

Dobře a otázka druhá jak?

modemu pridelíš pevnú ip, napríklad 192.168.0.1, na routeri dáš trebárs 192.168.0.5, nastavíš bránu na modem, prípadne forwarding ak je treba, zapneš DHCP 192.168.0.10-100 a je to.prípadne nastavíš dhcp na modeme a router nastavíš ako ap..k obom zariadeniam je manuál a v každom by mal byť sprievodca nastavením...

Cože? Proč tak složitě? :)

bolo to prvé, čo ma napadlo. jo jednoduchšie je asi nehať modem jak je, defaultne by dhcp mohlo bežať a router len ako ap.

Stačí když z modemu propojíš kabelem na router a z routeru kabelem do pc.K routeru by měla být na cd utilita která ti to sama nastaví.

Coto? slysim poprve utilitku co to nastavi sama. Pokud clovek nevi co dela tak to zprasi. takze zadna utilitka ti z toho TP Linku neudela AP. tak aby melo IP ve stejnem subnetu ale mimo rozsah DHCP modemu a DHCP na tom tplinku vypnuto. Takze tady mas maly navod. Jinak WAN port zalep zvykackou. v original FW to nejde priradit jako plnohodnotny LAN port. U novejsich nebo OpenWRT to lze.

Ono spíš záleží jak to chcete provozovat. Oddělené sítě. Nebo jen v bridge módu, pokud to router umožňuje. Je několik scénářů1. zapojit router z lan do lan modemu, vypnout dhcp nastavit wifi a heslo2. zapojit router z wan do lan modemu, dhcp zapnout případně změnit lokální adresu, aby nekolidovala síť

Podle me ten TP Link jako druhe vysilaci zarizeni AP. Takze modem bude nekde vysilat a TP Link bude vysilat jako pokryti jine casti. Navodu je tady kazdy tyden cca 10-50 takze hledat. apk se ptej na konkretni otazky, ne zda to jde. Ono jde VSE.