» Poradna » Notebooky

Lze připojit bezdrátovou myš k NTB přes Bluetooth bez orig. přijímače?

Ahoj,pro mnohé asi labilní dotaz, ale nedávno se mi povedlo rozbít přijímač na bezdrátovou myš a klávesnici zasunutý v USB portu notebooku a přijde mi celkem škoda kvůli tomu kupovat nový set... Jako většina notebooků má i ten můj vlastní bluetooth jednotku, ale nějak se mi nedaří přes ni nic vyhledat a myš bez přijímače po zandání baterií jen na chvíli zabliká a pak se poroučí ke spánku. Není to žádný Hi-Tech set s resetovacími tlačítky apod. Stačila by mi ta myš. Btw nevím jestli se tu přesně tohle náhodou již neřešilo ale našel jsem jen debatu o Bluetooth myších bez USB ale ne o kombinaci jednoho bez druhého.Díky za případné rady!

Odpovědi na otázku

"Many wireless mice come with their own receivers (and often their own technology), but not all of them do.", je to sázka do loterie.

Proto jsem začal slovem "zkus".

Děkuji za odpověď, ale tohle jsem již zkoušel. Napadlo mě zda na to nejsou třeba nějaké ovladače, ale ani nic takového jsem nenašel...

Tvůj set bude pravděpodobně ten případ se svým vlastním řešením komunikace, jako asi má myš, a to už jen kvůli rychlosti jakou začne po zapnutí myši fungovat, prakticky okamžitě. Zapnu-hýbu kurzorem, vypnu-kurzor zmrzl, zapnu-inhed funguje. Tak rychle to s BT nejde.

A jaký set? Většina jich totiž přes BT neběží. Využívají sice stejnou frekvenci, ale nefungují na principu BT.

Mrkni na ebay po nějakém BT bazmeku pro myš. Mohlo by to být za pár kaček.