» Poradna » Ostatní

Lze přepojit svářečku z 400V na 230V?

Ahoj , šlo by přepojit tuhle svářečku nějakým bezpečným způsobem z čtyřpólové vidlice na klasicky kolík 230V?odkaz na svářečku a schémata https://www.manualslib.com/manual/1065895/Esab-Caddy...

Odpovědi na otázku

Odpoved je NIE. Je to spínaný zdroj a o blokoch APO1 a APO5 nič nevieme.

Teoreticky ano, pokud sbastlíš usměrňovač na 230V a jeho + výstup připojíš na drát 012 a - na drát 013. Ale určitě bych to nedoporučoval je velká šance že se to nepovede a ještě se něco a někdo zničí.

Tahle svářečka má příkon až 12 kW, i kdyby sis pořídil nějaký frekvenční měnič, který by ti z jedné fáze udělal fáze tři (existují, mám jeden takový, ale slabší, v garáži u frézky), máš k dispozici zásuvku s 50A jističem? Rozvody v bytech obvykle používají zásuvky a jističe 16A.

Ty 3 fáze nejsou u svářečky pro nic za nic. U pouze jediné fáze by byl odběr proudu enormní, i kdybys na to měl rozvod a jistič, tak maximálně dvojky elektrody a co bys s tím jako chtěl "lepit" ?