Lze použít starý 500W zdroj do nové slabší sestavy?

Ahoj,doma se mi válí staré i3 540 (3Ghz), běží to na zdroji 500W, je i tento starý zdroj kompatibilní s dnešními moderními graf. kartami, desku apod? Právě zdroj +ATX skřín bych využil do nového PC - MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT + Intel Pentium G4560 + ASRock B250M Pro4. Jsou konektory k desce, grafice apod. kompatibilní. Díky moc pánové.

Odpovědi na otázku

ten zdroj co mám je něco takového viz: http://aukro.cz/show_item.php

Tohle vyhoď do odpadu,to může vybuchnout každou chvíli.

To ne, to mi ho radši dejte

Jak již zmíněno, když máte čas šmejdit po bazarech, pak si laskavě udělejte čas a vyfotografujte ŠTÍTEK toho elektrického stroje a soubor nasdílejte na nějaký vhodný server.Každopádně nová sestava - nový a hlavně uvěřitelný zdroj.

Jak to máme vědět??? Napište přesně ten zdroj a můžeme se mrknout. Ne jen něco takového....Ono nezáleží jen na W, ale i na tom na jaké větvi jsou. Konektory se moc nemění, ale může to být zdroj ještě spíše s molexi než sata. Kromě toho konektorová kabeláž pro grafiky atd... je u každého zdroje jiná (myšleno počty atd...). Nemluvě o tom, že ten zdroj je kolik, 6-7 let starý?? Jeho koncepce bude už zastaralá. Nemůžete tušit jak na tom jsou kondenzátory atd... Osobně bych rozhodně kupoval nový.

Vem foťák / mobil, vyfoť čitelně štítek zdroje, nahraj ho na http://ctrlv.cz a dej sem odkaz. Ale pokud je to opravdu "něco takového" jako ten odpad za aukru, tak to rovnou ekologicky zlikviduj vhozením do správné popelnice, protože takové "zdroje" nemají v PC co dělat už tak 10-15 let.

Vždy se dá pro ně najít jiné využití.

Jistě, dá se s ním podložit stůl, pokud má jednu nohu o 86 / 140 / 150 mm kratší, ale jinak je to k ničemu a moderní PC to pouze ohrožuje na životě.A ty řeš raději svůj dotaz, který bez konkrétních údajů zcela postrádá smysl:http://www.zive.cz/poradna/ram-8gbx400mhz-vs...

Poradna živě nezklamala :D Samozřejmě tu nesmí chybět dva typy odpovědí: a) to shoří nebo vybouchneb) v roce X společnost Y vyráběla zdroje pravěkou metodou Z která je již dnes absolutně nevyhovující.Konektory jsou stejný, volty a ampéry jsou už 200 let taky pořád stejný, takže když to připojíte k novým komponentám a vystačí vám kabely, tak to zřejmě fungovat bude.

Pokud je to společnostRexpower/Maxpower... JnC/Deer, či podobné tfujtajbly, tak nesplňují ani prohlášení shodě a nesmí se používat v rozvodné síti. Pokud ti kvůli nim vyhoří barák, což není neobvyklé, tak ti pojišťovna ukáže prostředníček. Jak přesně shoří je na prvních pěti obrázcích zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/1430... Koncepce těch zdrojů je zcela nevyhovující, kdy se po připojení k síti samy rozknitají, něco se někde spustí a nějak to funguje. Celé to funguje s účinností mezi 50 % až 75 % i při běžné zátěži. Zdroj nemá žádné odfiltrování a leze z něj hromada rušení - to je také důvod, proč nikdy nedostali ESČ.

Je to Troll, tudíž jen prudí a snaží se ještě škodit jiným svými nepodloženými žvásty.