» Poradna » Počítačové sítě

Lze použít počítač s Windows XP pro přemostění wifi sítí?

Dobrý den.
Nasadil jsem si nelehký úkol. Vlastním notebook s Windows XP a dvěma naistalovanými wifi kartama. Obě dvě samy o sobě dokáží fungovat skvěle, ale wokna se na mě koukají jak na vola, když se jim pokouším vysvětlit, že na jedné wifi kartě se chci připojit k existující síti a na druhé kartě vytvořit novou síť. Ba navíc tyto dvě připojení přemostit. Wokna mi dokonce ani nedovolí se připojit ke dvou bezdrátovým sítím zaráz. Má tu někdo sebemenší potuchu, jak pokračovat?

Odpovědi na otázku

Myslím, že manažer, se kterým v XP můžeš zvolit síť ke které se připojit nezvládá více než jednu síť, se dvěma wifi kartama zřejmě nepočítá.
Nic nezaručuju, ale u jednoho z notebooků co prošel mýma rukama jsem zažil, že wifina měla vlastní manažer na připojení se k wifi síti (nainstalováno výrobcem do systému). Ten wifi kartu od operačního systému převzal a skryl.
Takže možná, pokud bys sehnal nějaký manažér (nemusel by být ani od výrobce, možná najdeš nějaký, který bude "jen" kompatibilní, který nebyl psán pro konkrétního výrobce), třeba se ti povede dostat notebook na dvě sítě.
Ovšem jak to bude s přemostěním, to netuším

Ano, jednu z karet musite ovladat softem od jejiho vyrobce, nikoli tou windowsi paradou. Pak je dobre myslet na to, ze ne kazda wifi karta umi delat AP, takze pak stejne dokazete jen ad-hoc propojeni s jedinym dalsim radiem, coz obvykle nestaci...

Nez to resit takovymi silenostmi, bylo by lepsi si za necele dva litry koupit dve rozumna AP (nebo jedno se dvema radii, coz je lepsi, ale typicky drazsi reseni).

AdHoc pripojeni NENI omezeno na "jedno dalsi radio" (tedy pokud dobre chapu vyznam radia).

MP

PtP vs. PtMP? Je ale pravda, ze to windowsi vyrazivo nemam zcela zazite...

Můžete napsat, jak se síťovky hlásí + jak je diagnostikuje např. hwinfo32? Bez toho těžko někdo doporučí vhodný soft. Podobnou situaci jsem řešil, jedna síťovka jako klient k wi-fi providerovi, další sloužila jako AP a připojovala další 3 PC do netu, ten AP bylo nutné řešit externím software. Pokud jde o připojení více PC takto do netu, není to problém, pokud ale jenom chcete přemostit připojení a rozšířit tak např. dosah Vašeho AP, doporučuji vyhodit 5 stovek a koupit nějaké udělátko, ono je to mnohem jednoduší.