» Poradna » Počítačové sítě

Lze pomocí wifi přenést signál ADSL na cca 8km?

Mám dotaz. Firmě máme ve větším městě a jedeme přes ADSL. Ve vesnici (asi 10 baráků) vzdušnou čarou asi 8km vzdálené máme pobočku, kde bychom také chtěli ADSL, ale zatím tam není možnost, takže jedeme přes Eurotel D.E. Máme ale připojeno 8 počítačů, což je na tento druh připojení katastrofa.Jelikož mají jak firma, tak pobočka v areálu vlastní komín, ze kterého se "vzájemně nerušeně vidí" napadlo mě, zda by nebylo jedním z řešení toto:- ve firmě zrychlit současnou ADSL linku, na komín ve firmě umístit směrovou anténu- na komín v pobočce rovněž anténu.Mám tedy dotazy: Lze to vůbec takto (na tuto vzdálenost) provést? Jak vyřešit přivedení signálu ADSL k anténě (je to přes nádvoří a na vrchol komína) a zároveň u pobočky (stejná situace)?. Díky moc

Odpovědi na otázku

Nejsem sice síťový odborník, ale na 8Km se nepovede signál ADSL, stačí připojit k ADSL modemu router pokud ho už nemá a ten napojit na wifi, na druhé straně pak také wifi a je to, Vidím problém v těch 8km je na wifi docela dost budou se muset použít drahé anteny s velkým ziskem.Svěřte tento problém správci sítě...

Šlo by to, ale... kabel má veliký útlum (ve vašem případě 20m), takže nejlépe:český telecom - adsl modem (v budově, výstup nejlépe do sítě - konektor RJ45)konektor RJ45 - firewall, router, NAT (odtud bude možno vyvést internet na ostatní PC, možno nahradit starším PC)starší PC - switch (16 portů RJ45) - propojení těch 8 počítačů + 1 (wifi...) + rezervaswitch - síťový kabel + napájení do komína, kde mít vysílač Wifi (napájení + anténa - nebo vynechat sířový kabel a táhnout to ze země, ale pozor na útlum), anténa směrová s pořádným ziskem + jiná norma 802.11g (nejlépe stejný výrobce oba komíny = možnost dosáhnout vyšší rychlosti.To samé na druhé straně, kromě adsl, firewallu.Pobočka bude jakoby ve vaší síti, bude využívat všechny její funkce i s internetem.Nebo to má jiné varianty, přes router síť rozdělit na dvě a udělat je samostatně (adsl - síť - síť).Nebo použít jiné, komerční pásmo na přenos signálu 24GHz... atd...

to nemeslíš vážně na 8km ti sotva poběží 11.b .. géčko potřebuje mnohem lepší signál, bud by jsi to musel doslova přepálit nějakým prasáckým způsobem nebo by ti to nechodilo.

jste bohatá firma? Právě totiž bylo na nějakých kanálech uvolněno 5Ghz pásmo, alespon mi o tom přišel email z I4. Myslim, že by to na 8km šlo, ale byla by to katastrofa :o)

Jde to, ale za cenu velkého zarušení okolí. Chudáci ostatní wifisti v okolí. Na takové experty poslat ČTÚ na měření a brzo je to přejde.

No jsme středně bohatá firma

Jinak ty kompy a síť si spravuji osobně, ale o wifi vím jen to, že je to vzduchem . Proto jsem se dotazoval. Díky za pomoc, ještě se zítra poradím s kámošem.

2x AP Atheros po 2500, 18dB anteny po 2100, to AP umi vsechna volna pasma. idealni je pouziti pasma od 5450GHz kde je povolene vyzarovani 1W.

Pripadne pokud bys nesehnal tu Atheros stavebnici tak pouzit Compexhttp://www.wifishop.cz/DetailPage.asp trebahttp://www.wifishop.cz/DetailPage.asp