» Poradna » Mobily

Lze opravit fotoaparát telefonu?

Dobrý večír, stala se mi taková nemilá věc - po pádu z kola se mi na mém telefonu SONY XPERIA XA2 odporoučel zadní fotoaparát - fotit sice fotí, ale špatně ostří a dělá takové zamlžené fotky jako kdybych měl upatlanou čočku. Dotaz zní - je nějaká šance, že by to dal někdo dokupy? Nebo se mám začít poohlížet po jiném telefonu? Díky moc všem za smyslupné reakce

Odpovědi na otázku

Pravděpodobně bude poškozená optická soustava. Je to obvykle modul složený z několika čoček, mechanismu a snímacího čipu na flexibilním kabelu. Pravděpodobně tě čeká návštěvě servisu, který celý modul vymění za jiný.Toto asi není on: https://www.ebay.com/itm/153078385548

Servis nebo i šikovný bastlíř dokáže modul fotoaparátu vyměnit. Můžeš se pozeptat v servisu a pokud máš nějakého šikovného kamaráda, tak třeba by šel sehnat ten modul.