» Poradna » Mobily

Lze odstoupit od kupni smlouvy?

Zdravím,moje žena si koupila mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 3, konkrétně tento model v tomto obchodě: https://www.beryko.cz/Xiaomi-Redmi-Note-3-3GB.html (znáte ženské, vypadá hezky, na stránce píšou samé superlativa, tak to je super telefon). Telefon objednala, přišel jak měl a tak ho začala používat.Jenže, po nějaké době zjistila, že ač v popisu je uvedeno, že telefon podporuje LTE (pásma neřešila, stejně jim nerozumí), tak se ukázalo, že telefon, nepodporuje české LTE pásma, takže první problém.K telefonu byl přiložen tento manuál: http://www.nyny.wz.cz/manual.jpg kde se píše, že pro udržení aktuálního systému je nutné kontrolovat aktualizace. A tady je druhý problém, telefon aktualizovat nejde, aktualizace se vždy stáhne, ale nenainstaluje. Jak jsem posléze zjistil, tak telefon není určen pro českou republiku, dokonce není určen ani pro evropu, a protože při jeho koupi telefon neumí česky, je v něm nevím jestli prodejcem, nebo jeho dodavatelem pokoutně nahrána jakási počeštěná neoficiální ROM a aby bylo možné telefon aktualizovat, je nutné udělat UNLOCK Bootloaderu, Install TWRP, Flash CZ/SK ROM a Flash SuperSU (ROOT) viz tento návod: http://miuios.cz/viewtopic.phpVzhledem k tomu, že toto již nepovažuji za běžné nastvení / užívání telefonu, navíc si říkám, jak to pak bude se zárukou, kdybych se do tohohle pustil, jakože se do toho pouštět nechci. Tak uvažuji, jestli se tohle dá klasisifikovat jako rozpor z kupní smlouvou a požadovat vrácení peněz. Protože zboží neodpovídá tomu, co bylo objednáno respektive deklarováno.Co si o tom myslíte vy?

Odpovědi na otázku

Ne, rozpor s kupní smlovou to není. Využij vrácení v rámci 14-denní lhůty. Vše se točí kolem § 1832 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník

Beryko.cz 0CartKošík 0 KčOdstoupení od smlouvyV případě, že jste se rozhodli odstoupit od smlouvy a vrátit zboží v zákonné lhůtě 14 dní, můžete tak učinnit osobně nebo zasláním na adresu uvedenou níže.Beryko s.r.o. - OdstoupeníKollárova 34Plzeň 30100 tel.: 603763566 email.: info@beryko.czPřed odesláním vyplňte prosím tento formulář, který přidejte k vrácenému zboží.Zásilka musí obsahovat: - kompletní nepoškozené zboží - originál nákupního dokladu - informaci o Vašem úmyslu odstoupit od smlouvy - v případě dárkových předmětů musí být navráceno i toto zboží Dbejte na to, aby obalový materiál zboží nebyl zároveň vnějším obalem zásilky, neboť velmi často dochází k znehodnocení tohoto obalového materiálu.Kupující není povinen uvádět důvod, pro který od smlouvy odstupuje. Žádáme vás však, abyste důvod k odstoupení od smlouvy uvedli, abychom Vám v takovém případě mohli navrhnout jiné vyhovující zboží nebo případně vylepšit naše služby na základě těchto podnětů. Děkujeme.Upozornění: Zákazník je povinen předložit reklamované zboží vyčištěné, zbavené všech nečistot a hygienicky nezávadné. Společnost Beryko s.r.o. je oprávněna odmítnout převzít zboží, které nebude splňovat výše uvedené zásady obecné hygieny (Vyhláška 91/1984 Sb., o opatřeních proti přenosným nemocem

Takže před vrácením máš telefon hodit do pračky, aby byl řádně očištěn?

Zboží ako to nazývate môže do 14 dní od kúpy vrátiť aj roztrieštené na malé kúsky a musí vrátiť plnú sumu + najlacnejšie poštovné do 14 dní od požiadavky na vrátenie tovaru bez udania dôvodu. Firma si kompenzácie za škody môže požadovať až na občianskom súde. Nato sú európske zákony o ochrane spotrebiteľa. Vyhláška 91/1984 Sb. nemá nič s predajom tovaru v tuzemskom priestore, ale len pri preprave zo zahraničia a i riadne zabalený tovar sa nepodrobuje kontrole pokiaľ nejde o zvieratá.

aneb "dostal jsem to sice levně, ale nestálo to za nic" poučte vaší drahou ať příště nakupuje v nějakých normálních obchodech u kterých se riziko výše uvedených problémů limitně blíží nule...

Vrátit jim to zpátky, ať si to strčí třeba do ekulí.

Vrátit to bohužel nejde, už uplynulo čtrnáct dní. Jedině to reklamovat. To zase budou tahanice, což mě nikdy nebaví.No nic, zítra se objednání k právníkovi.Každopádně díky za rady.

tak abys za právníka nedal víc než za ten telefon...

Za 3k to koupím.

K vašej informácii je ten telefón jedno z najpredávanejších a najobľúbenejších android zariadení. Možno nemá české LTE a češtinu doňho dostanete len neoficiálne (popísali ste to celkom dôkladne), ale inak mu absolútne nič nechýba. Ja by som ho rozhodne nevracal a navyše je na vrátenie aj tak neskoro (prešlo 14 dní). Prípadne by sa samozrejme dal predať niekomu inému, no veľa zaň aj tak nedostanete.

+++ Za 1. ten link z miuios.cz platí pre note 3 pro, váš telefón má odlišný chipset.Za 2. Ak v tom telefóne už tú cz romku máte, tak unlock bootloaderu, inštalácia twrp i flash rom už dávno prebehol. U vás by už trebalo iba stiahnuť novšiu verziu a nainštalovať ju cez twrp. Ak by toto malo porušiť záruku, tak by ste ju vlastne ani nikdy nemali.

Sorry, návod je tady: http://miuios.cz/viewtopic.php ale on je vlastně stejný jako pro verzi pro.Telefon hlásí, že je nová aktualizace, stáhne ji, ale neproběhne instalace. Poté, co jsem se ptal prodejce mi bylo řečeno, že se musí odemknout bootloader dle tohoto návodu, což zase jde jen po nahrání čínské ROM a poté aplikovat twrp, a ještě nějaký SuperSU, nebo co.Někde jsem četl i info, že češtinu podporuje už i tam oficiální ROM, ale čert vím kde jí sehnat, jak jí dostat do telefonu a hlavně, jestli na ní pak budou fungovat aktualizace, nebo ne.

nově koupený smartphone bez funkčního LTE? to snad nemůže nikdo myslet vážně... nevím jaká je sitace v SK, ale u nás jsi bez LTE mimo větší města dost v háji. a 3G se už nebuduje a budovat nebude, LTE je prostě nutnost

Přes 4 miliony uživatelů nepoužívá internet v mobilu nebo jen na velmi zřídka. Tací LTE nepotřebují. Když tomu připočítáš další milion lidí, co žijí ve velkých městech, tak zjistíš, že půlka uživatelů si vystačí s žádným LTE nebo omezeným LTE. Tak proč by si takový telefon nenašel kupce? BTW: většina virtuálů LTE taktéž nenabízí (BleskMobil - 400 000 uživatelů, Sazka - 200 000 uživatelů, ...)

člověk který internet v mobilu nepoužívá si nekupuje 5,5" velké pádlo...tedy to není někdo úplně mimo co si to kupuje jen proto že "to mají všichni" sám žiji ve velkém městě a bez LTE bych být nemohl, protože se pohybuji i mimo ono město. Ale jistě, pokud někdo místo bydliště ve velkém městě neopouští, pak se bez LTE obejde bleskmobil/sazka - myslím že oba moc dobře víme kdo je cílovkou podobných poskytovatelů - tam bych LTE fakt neřešil ;)

já internet v mobilu skoro nepoužívám (pominu Wifi). A 5,5" velké pádlo mám - ono je dost aplikací, co net nepotřebují, ale přitom se dost hodí...

Taky jsem si myslel, že mít smartphone a nemít k tomu internet v mobilu je blbost, ale zjistil jsem, že se to vůbec nevyplatí, protože ani jeden z operátorů nenabízí "ideální" datový tarif, který by byl pro drtivou většinu vhodný.Operátoři by měli nabízet cenu internetu dle rychlosti a nikoliv dle datového limitu jak někde v pravěku. Internet s datovým limitem je pro drtivou většinu lidí nevhodný nebo drahý."Vysoké" datové limity v řádech jednotek GB stejně nestačí na používání dle libosti a nízké datové tarify v řádech desítek až stovek MB mají šílený poměr cena/výkon.

K LTE - to , že nepodporuje české LTE tam nie je jednoznačne napísané, ale ani , nepodporuje .....o LTE tam nie je nič . Že podporuje LTE tak by tam malo byť napísané niečo ako toto: https://www.alza.sk/xiaomi-redmi-3na dnešnú dobu predaja smartphonov , je vás návod priam excelentný , čo sa vám ešte nepáči , Lenovo mi dalo návod 2 stránky drobno písaného textu . Je na predajcovi ako sa k tomu postaví , lebo ani 2 právnici vám nič nevybojujú. Ja by som vám nedal nič . Vedel ste presne čo kupujete , že to je telefon určený pre iný trh ako ČR.

Dle mého názoru je vůbec v rozporu se zákonem uvádět na trh elektronické a komunikační zařízení, které nemá platnou EU homologaci pro evropský trh a nemá "CE". Dále by bylo zajímavé zjistit, zdali takový prodejce má z těchto zařízení, která uvádí na český trh, alespoň odveden recyklační poplatek.

To je zajímavé podotknutí, to by mě nenapadlo, ale zní to celkem logicky.

Jsem přesvědčen, že bude stačit po prodejci požadovat Prohlášení o shodě dle zákona č. 22/1997 Sb. k danému telefonu a pokud ho nebude schopen předložit, pak stačí pouze podat podnět ČOI.

Já proti tomu návodu, nemám nic, většinou člověk k telefonu nic nedostane, ale v tom návodu je jasně uvedeno, že se mají provádět aktualizace a taky jak se mají provádět, jenže to podle toho návodu nejde. Protože tam není odemčený bootloader, nahraný TWRM, SuperSU a bůh ví, co ještě.Že si koupím v ČR u českého prodejce telefon, který není určen pro český trh a nemá nikde v Evropě ani homologaci pro použití a, že v něm není nahraná oficiální ROM, ale nějaká pokoutná, tak to by mě tedy opravdu nenapadlo.

K telefónu musí byť dodaný návod v jazyku vašej krajiny, lebo inak môžu dostať pokutu na ČOIku (slovensky SOIka)

Co na to říct ? Ženské bych vysvětli úsloví "nejsem tak bohatý abych si mohl kupovat levné věci", částku bych jí strhnul z kapesného a ať se s telefonem vzteká sama...

V popisu je jasně uvedené, které sítě podporuje - zde není rozpor s kupní smlouvou.Odemknutí bootloaderu a instalace ROM není složité, ten postup je popsán krok po kroku na uvedených stránkách.Všeobecně aktualizace ROM u XIAOMI je skoro zbytečná, v každé aktualizaci sice opraví pár chyb, ale zároveň přidají dvojnásobek nových. Pokud ti vše funguje, buď ráda.Záruka platí i při odemknutí Bootloaderu, Beryko s tím problém nedělá.

Dobry den, zakoupil jsem přes e-shop udajne přesne autopotahy sítě na míru na vozidlo Skoda fabia, ve formuláři jsem musel vyplnit r.v. auta,kolik má airbagu,zda má dělená sedadla.V návodu na netu bylo uvedeno že se jedná o potahy síte renomovanou firmou,kd, je velice snadná montáž zakaznikem. Po obdržení potahu a jejich zkoušky na přední sedadlo jsem zjistil že to není tak jednoduché potahy nevypadaly tak dobře jakou jsem měl představu. Chci vrátit potahy ve 14 denní lhůtě prodejci,tento se však brání že toto nelze s odkazem " že zboží bylo vyrobeno a upraveno na přání zákaznika"....můžete mi poradit co dělat, řekli mi vyloženě že to není první případ vrácené potahy jim pak leží na prodejne a si mám zajít do firmy kde to vyrábějí ze přej za poplatek 500 Kč mi to nasadí oni ví že to není jednoduché a sami by se do toho nepouštěli, v té firmě jsem byl paní mi zběžně ukázala jak potahy nasadit kdy jsem oponoval že to není presne na míru že se mi to nelíbí...odpověď jinak to nejde...