» Poradna » Počítačové sítě

Lze modem NETGEAR DGN2200MB použít jako repeater?

 |   |  Microsoft Windows XP Firefox 17.0

Přeji dobrý den a mám prosbu: Můžete mi poradit zda je možné použít Modem NETGEAR DGN2200MB jako "repeater" pro přenos/zesílení WiFi signálu z TP-LINK TL-WR741N? Modem TP-LINK nemá dostatečný výkon a nedosáhne mi tam kam potřebuji, repektive je tam velmi sklabý signál a WiFi spojení často padá. Jeden známý mi poradil, že existují rzv. "repeatery", které dokáží signál přijmlut a poslat dál. A další kamarád mi poradil, že funkci repeateru lze také nastavit na některých WiFi routerech a není poté potřeba kupovat specializované repeatery. Mám doma shodou okolností neyužitý výše uvedený NETGEAR a tak mě napadlo zda by se dal v této roli použít. Je to tedy možné? A pokud ano tak kde bych poté sehnal nějaký návod jak to udělat, jak obě zařízení nastavit aby to fungovalo? Pokud to nejde tak prosím o radu jaký repeater (cenově dostupný :smile: koupit aby to tutově fungovalo a abych to zvládl rozchodit i já pouhý bezbranný uživatel bez jakéhokoliv IT vzdělání :-? Za radu předem děkuji a přeji pohodový den!

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 7 Firefox 17.0

Noo, z modem repeater neuděláš jen tak. Pamatuj ještě že repeater je nouzové řešení tam kde už neni zbytí, snižuje se rychlost a stabilita .Popřemýšlej jestli by se tam do místa kde bys potřeboval signál nenatáhnout utp kabel a na něj dát teprve ten modem tak aby byl jen switch, to by teoreticky šlo. Pokud ne tak zkus použít nějaký krám jako http://aukro.cz/wifi-router-i2905592552.html nebohttp://aukro.cz/wifi-router-i2906868652.htmlz těch i repeater šel udělat.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Netgear, Repeater, Dostatečný výkon, Smile
Určitě si přečtěte

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

Jak horko bude ve vašem městě, až vám bude 80 let? Podívejte se, jak se projeví klimatické změny!

** Srpen byl třetí nejteplejší za posledních více než sto let ** Bude to ale daleko horší, jak ukazuje aplikace NYT ** V Praze vzroste počet horkých dní na čtyřnásobek

Karel Kilián | 21

Užijte si poslední změny času: Už od března 2019 můžeme mít trvale letní čas

Užijte si poslední změny času: Už od března 2019 můžeme mít trvale letní čas

** Evropská komise přijala legislativní návrh na zrušení střídaní času ** Možná tak v březnu 2019 přesuneme ručičky hodinek naposledy ** Od toho okamžiku bude permanentně platit letní čas

Karel Kilián | 96

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Vladislav Kluska | 44


Jízdní řády Bileto
Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání