Lze k mé desce připojit ssd disk ?

Dobrý den Potřeboval bych poradit, zda k mé základní desce připojit SSD disk. Kvůli rozšíření paměti a zrychlení systému.Záakladní deska - ASUS P8H77-V LE - Intel H77

Odpovědi na otázku

preco by ako nesiel? Len pozor na to "rozsireni pameti" ulozny priestor rozsirit mozes, pamat RAM SSDckom nerozsiris

Já to myslel rozšířit jako celkovou paměť jelikož mám jen hdd 500gb

Tomu se nerika pamet, ale diskovy prostor.Pamet se rika operacni pameti (RAM). Te mas treba 8GB, 16GB a tak...

Rozšiřovat "celkovou paměť", tedy "disky", pomocí SSD, není až tak dobrý nápad. Pokud to má být na fotky, muziku či video, je lepší HDD (a je levnější).Ale pokud tam SSD ještě nemáš, přidej ho a použij na systém a programy. Na data přidej HDD 2000 GB (či víc) a stávající 500 GB použij jako externí na zálohy důležitých souborů.

Ano, SATA SSD disk můžeš připojit.(Ale pozor, na velikost paměti nemá SSD disk vliv, ten ti zvětší velikost úložiště).

Proc by neselSATA SSD jde pripojit k cemukoliv co ma SATA. Existujou i PATA SSD, takze i na velice velke archivalie jde dat SSD.Otazka je jestli bude fungovat optimalne, ale fungovat bude

Děkuji

Hlavně nekupuj SSD jen podle ceny. Kup nějaké neosekané se samostatnou vyrovnávací pamětí a zárukou 5 let. Třeba Crucial MX500, WDC Blue nebo Samsung EVO 860. Rozhodně se vyhni sračkám typu Kingston A400.

pokud tam máš SATA, je jedno, zda HDD nebo SSD - prostě vyměníš SATA HDD za SATA SSD (nebo přidáš jako druhý disk) - proto jdou takhle zrychlit i staré kompy. A jak bylo řečeno, jsou i PATA SSD, takže i do mnohem starších to jde...