Lze do zakl. desky zasunout pouze 4pin napajeni cpu kdyz ma 8pin port?

Zdravim, mam zakladni desku Msi b85 g41 a budu mit cpu i5 4590. Na zakl. desce je 8pin konektor a muj starší zdroj ma pouze 4 pin bude stacit kdyz dotoho 8pinu zapojim jen ten 4pin? Diky za odpoved

Odpovědi na otázku

8pin slouží pro OC <= vyšší nároky na napájení.Pro CPU bez možnosti OC bohatě stačí 4pin.

Tajnou veličinu: "J" jste ještě ve školce nebrali?Sice je to zbytečné, což se tak namáhat s prozrazením základních HW komponent, jako je zdroj, CPU, GK?! Upozornění! Pro některé jedince neuchopitelné, ale zdroj má jako každý elektrický stroj štítek. Ten se dá vyfotografovat,...

dobrej matros, kde se da sehnat?

Tady může být forma vypovídající o obsahu. Pokud se jedná o starý a nevýkonný zdroj, není neobvyklé, že má jen 4-pinový konektor pro napájení procesoru.Ale pak je otázka, jestli je vhodný pro napájení tvého PC.

Jestli nepoužívá VGA, jen IGP, pak to zvládne i 350 W zdroj, pokud je v bezvadném stavu.

Omyl! Starý zdroj už z principu není koncipovaný na skokové změny zátěže způsobené úspornými režimy C6 a C7.

On ten problem ma vic casti:- ten zdroj bude pravdepodobne hrozny kram, tudiz nebude rozumne ho pouzit- lze pouzit redukci, ovsem viz vyse- casto to funguje i bez redukce, ale muzou se vyskytnout potize; a stejne - viz vyse.

Redukce ze 4pin na 8pin je největší kravina, jako kdo kdy vymyslel. Její použití je horší než zapojení pouze 4pinu.

To ti nikdo dopředu neřekne. Ikdyž ten 4pin dodá dostatečné napájení tak tam může být pojistka, která zabrání spuštění PC, pokud není zapojen 8mi pin. Jak to bude u této konkrétní desky zjistíš až to vyzkoušíš.

Teoreticky se může spustit a fungovat bez problémů, nemusí spustit vůbec, protože to deska nepovolí, nebo se spustí a bude dělat problémy, protože je zdroj starej a nějakej nounejm prskavka, co neudrží stabilní napětí ...Sám musíš vědět, co ve skříni máš.