» Poradna » Windows (a jiné OS)

Lubuntu

 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 24.0.1312.52

mám problém, nainstaloval jsem si Lubuntu ale když zapnu pc objeví se mi pouze černá obrazovka s příkazovým řádkem. Tam dám jméno a heslo a dál nevím co. Zkoušel jsem příkaz "startx" ale píše mi něco jako Screen was not found. Nebo jsem zkoušel "lightdm" a to píše něco rootem. Poradí mi prosím někdo?

Odpovědi na otázku

 |   |  Microsoft Windows 7 Chrome 24.0.1312.52

Jake Lubuntu jste instaloval? 12.10, 12.04 nebo najakou starsi verzi?Na jaky hardware jste to instaloval?Live CD jelo?Mista na HDD bylo dostatek?Instalacni CD jste vyjmul, az jste k tomu byl vyslovne vyzvan nebo hned jak to vypadalo, ze je instalace hotova?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 | Microsoft Windows 7 Firefox 18.0

No to je ale informací Zkuste nouzovej mod anebo zkuste nabootovat s parametrem "nomodeset"

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Linux Chrome 24.0.1312.52

_Vypadá to, že si udělal něco špatně během instalace.Tipuji:1. Instalace nebyla úplná, buď si ji přerušil, nebo si něco udělal jiného během instalace. Je možné, že CD z kterého si instaloval bylo poškozené. Mimochodem kontrolní součet MD5 byl v pořádku?2. Kontrolní otázka, pokud live CD fungovalo v pořádku, pak grafický ovladač je také v pořádku. To by nasvědčovalo bodu jedna. Pokud Live CD nefungovalo, pak se jedná pravděpodobně o neznámý hardware (špatně identifikovaný), ale já jsem se s tím nikdy nesetkal.Já bych osobně zkusil nainstalovat znova a pečlivě bych se díval co instalátor během instalace vypisuje a z rozvahou volil možnosti. Popřípadě bych zavolal kamaráda, který již vícekrát úspěšně instaloval tuto distribuci aby mi poradil. Vím, že instalace linuxu (obzvlášť Ubuntu) je velmi jednoduchá až primitivní, ale vím, že existují lidé pro které jsou i jednoduché věci nepřekonatelným problémem. Obzvlášť někteří, kteří si myslí, že ví všechno.Já bych to zkusil ještě jednou. Pokud by to nešlo, zvolil bych zkušební instalaci například ve VirtualBoxu, tam o nic nejde, pokud se něco nepovede - je možné zkoušet metodou pokus - omyl a navíc lze pozvat kamaráda na telefonu online (případně Google).Nebo bych zkusil Ubuntu.http://releases.ubuntu.cz/precise/Já osobně bych zvolil verzi 12.04.1 (Ubuntu, nebo Lubuntu poslední verze s dlouhodobou podporou - velmi dobře odladěná) u níž je nejvyšší pravděpodobnost že bude vše fungovat jak má. Já osobně jsem ji instaloval na desítky různých počítačů včetně notebooků a nikdy se mi nestalo, že by někdy něco nechodilo a to včetně zvuku obrazu, úsporných módů, hibernace atd..Mimochodem, je možné nainstalovat Ubuntu místo Lubuntu a pak používat grafické prostředí LXDE. Je to pak stejné jako Lubuntu. V každém případě doporučuji mít zapnutý internet během instalace. Nainstaluje se vše rovnou česky a nemusí se nic doinstalovávat po zapnutí internetu - takže během instalace spolehlivé připojení.Mimochodem nejlepší instalace podle mě je instalovat z mini.isohttp://wiki.ubuntu.cz/instalace/z_minimalcdale to je tak trochu hardcore (instalace v textovém módu - můžeš si vybrat i distribuci). S tím jsem jednou uspěl u staršího počítače, který měl vadnou CD-ROMku (ač nevykazovala chyby - strašně dlouho načítala CD, pořád zpomalovala a cvakalo to v ní. Malá velikost obrazu nebyla pro ní tak velkým oříškem jako celé CD, které už bylo nad její síly)..

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Určitě si přečtěte

PrusaLab a FutLab: Praha se dočkala špičkových komunitních dílen pro hackery

PrusaLab a FutLab: Praha se dočkala špičkových komunitních dílen pro hackery

** Nejprve svoji velkou dílnu otevřelo Brno ** Letos se přidala i Praha ** Nabízí malé 3D tiskárny i velké průmyslové stroje

Jakub Čížek | 11

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 126

Šéf amerického Red Hatu: Odpojte Brno od internetu a zhroutíme se

Šéf amerického Red Hatu: Odpojte Brno od internetu a zhroutíme se

** V Česku najdete hromadu skvělých vývojářů ** Mnozí z nich přispívají do open-source ** Třeba v brněnském Red Hatu

Jakub Čížek | 51


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?