» Poradna » Web a internet

Lubnutu-USB wi-fi adaptér

Dobrý den,hodlám instalovat lubuntu ale pc je k internetu připojen pouze usb wi-fi Adaptérém. Bude při instalaci nebo aspo'n po ní fungovat ? Děkuji

Odpovědi na otázku

To záleží na konkrétním wifi adaptéru. S největší pravděpodobností bude a můžete si to ověřit ještě před instalací z live CD. (jednou se mi stalo, že v live CD Wifi fungovala a po instalaci už ne)

Aha,ten wi-fi adaptér dopíšu odpoledne,je to značka tp-link

To je zbytečné. Prostě rozjeď systém liveCD (spustíš celý operační systém z instalačního média bez instalace) a zkus to připojení přes tvůj adapter.

Nutne poznat presny model a verziu.Casto tam v modely XY v1 je uplne iny chips ako v modely XY v2.Ale tiez by som to proste nabootoval a hned uvidis, ci to to pojde.Z mojej skusenosti na 99% vzdy xBuntu naslo wifi chipset a zaviedlo spravny ovladac.

kupříkladu TP-LINK TL-WN722N funguje zcela bez problémů hned, bez nutnosti něco instalovat nebo nastavovat.

Nasa predpoved na tento den je, ze to bude fungovat na 68%. Moze nastat mierny ubytok podla disproporcii hustoty elektromagnetickeho pola vlivom geopatogennych zon.

Děkiji za odpovědi

Už včera: http://www.zive.cz/poradna/xubuntu-vs-lubunt... jsem ti jasně napsal, že prostě na to nemáš! Takže tady zase bude kupa "dredů" kvůli neschopnosti nějakého puberťáka mít soudnost ohledně svých chabých znalostí z výpočetní techniky.

"Boot manu jak se dostat" : http://www.zive.cz/poradna/boot-manu-jak-se-... další pokračování, a fikaně pod jiným nickem. Má předpověď se potvrdila.