» Poradna » Počítačové sítě

Lte wifimodemrouter+wifirouter+wifirouter

Chystám se předělat internet u známých v místě se slabým signálem jak lte, tak WiFi.Lte bych chtěl zesílit přes dvě externí antény na střeše spojené tečkem do zesilovače a vyvést zase dvě přes tečko ven.Jedná se o bývalou zemědělskou usedlost takže je to rozsáhlejší než 1 dům.Jednu ze dvou antén umístit blízko lte modemu.Má sice WiFi,ale to bych chtěl vypnout a kabelem propojit s výkonným WiFi routrem který bude propojen s dalším.Jde mi o to jestli mám propojit ty dva routery kabelem,nebo využít možnosti propojení bezdrátově.Nechci tam dávat místo druhého routeru nějaký repater.Nevím však jestli režimy které nabízejí routery pro propojení nejsou ve výsledku to samé.

Odpovědi na otázku

Tohle je hrozný paskvil a není z toho vůbec jasné, co chceš udělat. Začni tím, že napíšeš konkrétní zařízení, která chceš použít, ať se z toho dá něco vymyslet.

Jsou to dvě věci - zesílení lte signálu pro všeobecný příjem.Lte je ale také hlavní zdroj pro pevný internet.Druhá věc je zvýšení rozsahu a zkvalitnění příjmu domácí wifi.Wifimodemrouter lte je stávající starší s méně výkonou jednopásmovou WiFi a dva WiFiroutery budou nové.Je snad irelevantní co to bude za konkrétní značky.Prostě budou nové a budou zvládat technologie moderních wifirouterů.

Ne, to opravdu irelevantní není, protože bez toho není vůbec jasné, jak to hodláš zapojit a nastavit. Pokud to jsou dvě věci, tak začni tím, jak hodláš zesílit ten LTE signál? A potom o jaké WiFi zařízení se bude jednat, jaké antény chceš použít atd. Jestli tě obtěžuje aspoň stručně napsat, co to bude za zařízení, tak si holt budeš muset poradit sám, protože to co jsi v úvadním dotazu napsal, nedává bez znalosti konkrétních zařízení žádný smysl.

Jestli je to stará zemědělská usedlost, tak to bude mít poctivé tlusté stěny a rozhodně tam nepochodíš s hrubou silou a takovým šíleným bastlem. Je na to třeba jít inteligentně a podle situace to asi bude chtít víc AP (asi nejlíp to postavit na nějakém meshovém systému)

Z meše jako takového mám trochu obavu protože si myslím, že by jich muselo být třeba 6-8. Takže jsem dal přednost výkonu.Je mi jasné, že je to horší řešení,ale taky je levnější.

no tak ich bude 6-8 nevadi. Vykonu prednost dat nemozes, lebo ti to aj tak cez tie steny nepretlaci. Na wifi vramci objektu treba rozmiestnit dostatocny pocet AP po prietore.Co sa prijmu LTE tyka... ty tam chces dat 2 anteny a spojkou ich spojit do 1 LTE routra? Taka to myslim, ze ti nepojde :) Bud tam je dostatocny LTE signal, alebo tam nieje - na to je technik, pride, povie ti, ze da sa, alebo neda sa.

Ne lte router má neodnímatelné antény.Bude přijímat lte jako před tím svými dvěma anténami akorát by si měl vybrat zesílený signál z vysílací antény za zesilovačem.To jestli budou dvě zhodnotím až při realizaci.Ta druhá by měla být daleko od té první a pokrývat místo všeobecně.Jestli je blbost spojovat a rozpojovat dvě a dvě antény Tak bude 1a1

Řekl bych, že jsi úplně mimo, řešení je nesmyslné. Spojovat dvě antény je samozřejmě blbost. Respektive jde to, ale za přesně kontrolovaných podmínek, jako rozestup antén, délka kablíků, způsob spojení atd. Rozhodně ne tak, že na libovolný držák plácneš jakkoliv dvě antény a nějak je spojit téčkem.

Uvědom si, že výkonem pokrytí neuděláš. A to z jednoduchého důvodu, že spojení WiFi je obousměrné. A ty můžeš zvýšit výkon akorát na straně WiFi AP, ale klienti (mobil, notebook...) budou mít výkon pořád stejný, takže kvalita spojení se zvýší jen minimálně. Pokrytí WiFi se řeší vyšším počtem WiFi AP.

To nerozporuji,ale osobní zkušenost s výměnou zařízení za výkonnější a podstatné zvýšení dosahu i kvality spojení mne přesvědčilo o dostatečnosti tohoto řešení.Pokud bych nemusel hledět taky na peníze tak bych to řešil meší.Ale je to trochu specifická usedlost a vše je různě rozstrkáno.Už to,že jak jsem se ptal na propojení wifirouterů bezdrátově je o tom, že vím že kabelem je to lepší.A jestli je spojím tak že budou dvě samostatné sítě,nebo společná je zase jiná záležitost.

No bezdrátově je nespojíš. To můžeš použít maximálně tak repeatery, což ti síť zabije úplně. A nebo mesh. A ne, zvýšení výkonu na jedné straně kvalitu pokrytí nezlepší, maximálně tak začneš výrazně porušovat povolený vysílací výkon WiFi a můžeš čekat návštěvu od ČTÚ a pořádně mastnou pokutu, protože WiFi venku mají v oblibě rušit meteorologické radary. A ono to meteorologům vadí, takže si rádi stěžují na ČTÚ. Chápu, že prostor je členitý, ale každopádně budeš muset natáhnout propojovací kabely. Můžeš ale ušetřit, nemusíš používat mesh řešení, dá se použít místo toho i obyčejné laciné WiFi AP (za nějaké 4-500kč), většina moderních zařízení už si s tím celkem dobře poradí sama a ochotně se přelaďuje na AP s lepším signálem.

Jinak jak píše roob, ty opravdu chceš spojovat spojkou T dvě LTE antény? To snad ne, to je hrozná blbost.