» Poradna » Počítačové sítě

LTE internet - router (lan, wlan)

Dobrý den, sháním router s možností použití datové sim od Vodafonu. Potřebuji aby měl možnost alespoň jednoho lan portu a taktéž wifi.Je lepší jít cestou normálního routeru a USB modemu? Nebo raději integrovaný? Například Huawei B310Děkuji za rady a tipy na produkty

Odpovědi na otázku

Budes pouzivat jen to lte, nebo chces wan normalni a lte jako zalohu pri vypadku.

Pouze LTE

Doporučuji integrovaný, na dlouhodobý provoz je to spolehlivější, než kombinace router+USB LTE.

V praxi provozuji několik modemů obou variant a u těch v kombinaci router/USB LTE se občas dojde ke ztrátě komunikace routeru s USB modemem a celou sestavu bylo nutno restartovat. Takže postupně je nahrazuji těmi integrovanými a s nimi žádné problémy nejsou, tedy kromě toho, že jeden odešel při aktualizaci, kterou mi sám nabídl :)

Bezva, přesně tohle jsem potřeboval vědět. Nějaký konkrétní tip na model?

Zatím se mi nejvíce jeví vhodný B310, ale je tročku dražší. Je na trhu něco co se tomuto vyrovná a přitom nestojí 2500?