Low end pc sestava

Dobrý den, nedokázal by někdo najít PC set (nebo komponenty) Max do 7-8 tisíc (bez monitoru, či OS) snažím se totiž najít nejhorší PC sestavu, jakou je možné na trhu sehnat. Díky

Odpovědi na otázku

Stačí v krámě koupit tu nejlevnější, a pokud možno nějaký roky starý ležák. Možná nebude nejhorší, ale bude mít k tomu blízko.

Dalo by se sestavit i něco horšího, ale nechtěl jsem tam dávat až moc historické komponenty.

Více by se tam vyjímal A4-4000. A nesmíš zapomenout na opravdu výtečné grafiky jako je GT 210, GT 730 (96 SP) nebo HD 5450 / HD 6450, které jsou tak skvělé, že se prodávají už 7-9 let.

Napadlo mě tam mrsknout AMD Radeon HD 6450 650 mhz, 1 GB

Slušné, ale ty DDR4 fakt né. Ideální je podle mne něco od AMD a k tomu 78LMT-USB3. To je fakt fosilie s revizí snad už 10.0. ☺

Díky za odpovědi Takže se dá sehnat horší? Já chci to nejhorší a nejlevnější co se dá sehnat!

Pokud na tom tedy trváš:https://www.alfa.cz/basket.phpTo 64GB SSD je tam proto, že je levnější než klasický HDD. Mohl bych tam dát i 32GB, ale na to už by se opravdu nic nevešlo:https://www.alfa.cz/product.php

Já se snad pozvracím. ☻

Lubuntu linux ti ani s browsery, přehrávači a kancl balíkem nezabere 10 GB, takže např. surfovadlo pro babičku by si s tím 32 GB vystačilo, kdyby to fakt někdo tlačil za každou cenu dolů.

Jednojádrový, jednovláknový šrot. Stačí doplnit paměť, disk a utrpení může začít:https://www.czc.cz/intel-nuc-de3815-bulk/152...

S tímhle procesorem jsem měl jednou tu čest v panelovém PC technologického zařízení s rozlišením 1024x600 a potvrzuji, že i práce v nové čisté instalaci W7 je opravdu utrpení.

mnojo, tak na něco s Atomem bych fakt Windows nedával.

Možná by se dal sestavit pc na ryzenu 2200g a na tom bys mohl hrát poměrně hodně her :D

https://www.czc.cz/230412,212324,220777,2003... osm tisíc korun a zahraješ si na tom i novější hry ve full HD :D Prakticky herní low end, který vydrží než bouchne ten super levnej zdroj a deska

definuj novější ... novější je třeba Kingdom Come a to tam opravdu nerozjede na FHD - https://youtu.be/iLouM__usnU - krásných 6 FPS, to i ta GT1030 dá víc ... tohle fakt ne, to je dobré na Excel maximálně

No třeba Malina.Možná by jsi měl napsat, k čemu to chceš. Ale podle mne si jen děláš srandu. Protože naklikat v eshopu podle ceny je snad to nejjednodušší.PrasatkoPee

To není sranda! Budu potřebovat k experimentům! kdybych si dělal srandu, tak bych to napsal

k jakým experimentům? Musí to být nové? Nemůžeš koupit nějaký kancl repas za pár šupů?

Na Windows 95, 98 MS-DOS 6.22, linuxy, atd. k testování virů především (vim že existuje VM, ale to nechci)

a ty staré Windows ti pojedou na Virtualboxu v linuxu? Protože nativně ti to na novém kompu nepojede.

Proč raději nekoupíš repasovaný PC?Nějaký DELL, HP bude za 1.000.Na takovéto pokusy by byl mnohonásobně výhodnější virtuální stroj. Ale to je Tvůj boj, když si chceš komplikovat práci.

Testovat W95,W98, MS-Dos, linuxy (co to je) a viry? Docela široký záběr. A co má být výsledkem toho "testování"? Už máš konkrétní scénáře?Mimochodem, na současném HW W95 a W98 asi nerozchodíš a DOS bude mít asi také problém. PrasatkoPee