Low-end pc na občasné hraní

https://www.czc.cz/9afi2ipmh6gr0beh9jomieiak... Dobrý den, poskládal jsem nenáročnému kamarádovi low-end pc na běžnou práci a občasné hraní her typu LoL, cs-go atd. chybí tomu něco? nebo je něco špatně? ocením každou radu. děkuji.

Odpovědi na otázku

Prčo R7 360, keď je tu už RX 460? A DDR3L tam asi nepôjdu

limit ceny pc je totiž okolo 13,5 tisíce.

DDR3L tam půjdou, RX460 je proti GTX 1050 odpad.

Udělal bych to takhle: https://www.czc.cz/187749,174118,195858,1747... Chladič AMD Wright je srovnatelný se SPC. Grafika je tam jen kvůli ceně - jak v pondělí naskladní levnou GTX 1050, tak ji tam dej.

vzhledem k tomu že sestavu si nekupuju já, tak jsem omezen limitem 13500kč, tahle sestava je o téměř 1000kč dražší

Najlepšie je keď hrajú socky. Hranie niečo stojí. Ako dnes nemá zmysel Škoda 105, tak nemá zmysel na hranie ísť na kosť

http://aukro.cz/znackovy-atx-zdroj-corsai... a místo SSD tam dej HDD a vejdeš se.

Pokud chceš legální systém tak tohle bych bral minimum.Člověk si řekne. Oh,ale je to jenom dvoujádro.https://www.czc.cz/180161,167801,180037,1103... Jo,až na to že pokud chce hrát LoLko,CSko,Overwatch atd to pentium porazí čtyřjádra typu 860k v pohodě.Je to asi o 400 víc ale nevím kde tam srazit

Je to pomalejší, než AMD, které jsem navrhl.

Na CS rozhodně ne.

R7 360 fakt nechceš, to mi věř... Kup radši RX 460 nebo GTX 1050.

A toho Athlona taky fakt nechceš. Koupil bych radši socket 1151 desku a do toho Pentium G4400. Pak samozřejmě už DDR4 ram.Budeš ti pak stačit i 350W zdroj, protože spotřeba bude 2/3nová..

A ten Seagate, to si děláš pr*el, ne... Proč nekoupíš např. v Mironetu 1TB Toshibu, 1plotnovku, a ještě o 50tku levněji?https://www.mironet.cz/toshiba-p300-1tb-35quot-7...

Ta Toshiba má Ramp loading a snímač otřesů (při známce otřesů zaparkuje preventivně hlavu), 4x větší cache... a 60 Kč levnější... Ten Seagate je z pravěku...

A Windows bych vyřešil tím, že bych na aukru koupil za 2-3 stovky nevyužitou OEM licenci na Windows 7 - je to sice v šedý zóně a z faktického pohledu stále legál. Zbytečný platit 3 tisíce za Windows.Před 14 dny jsem dával dohromady zhavarovaný kompl s W7 Home, a upgradovací server MS bez problému vzal seriové číslo ze štítku, co byl na tom nalepenej.

Samozřejmě jsem tam rovnou vrazil Windows 10.

A víš o prodejci, který neprodává za ty dvě tři kila čínské padělky?btw: už jsem přišel na to, jak padělek odlišit od originálu. Padělaný štítek má méně vrstev papíru a UV proužky se chovají pod světlem jinak než u originálu. Stejně tak se u originálu naruší odlepováním a přilepováním UV vrstva, protože je uvnitř a ne na povrchu jako u padělku. Nejsem to schopný vyfotit - jak u zrcadlovky, tak mobilu je to mimo spektrum a nemám odpovídající filtry.

V zásadě jde jen o to číslo.Když zavoláš na MS helpline, že jsi musel z důvodu havárie vyměnit základní desku (tj. z faktického pohledu se jedná tudíž o úplně jiný PC), tak ti stejně zaktivují i tu původní OEM licenci.Tak k čemu ta maškaráda je...

Ano, jde o číslo - jeho původ. Odkud ho ti Číňani vzali a natiskli na nálepku? To rovnou můžu chodit po firmách, školách, úřadech, knihovnách, opisovat čísla z počítačů a prodávat je na Aukru za kilo jako elektronické licence - aktivace telefonem.

Radu nedám, ale občasné hraní trápí železo stejně, jako časté jen s tím rozdílem, že časté hraní to železo dostane dřív do kopru

Paměti se kupují do páru, tj. 2x4GB - nééé 1x8GB.

A jaký to má přínos? Integrovanou grafiku nepoužívá, benchmarky nehraje a na desce má pouze dva sloty, takže při příštím upgradu musí oba moduly prodat.

K čemu mu bude dualchannel? iGPU používat nebude takže mu je jedno že RAMky běží na poloviční frekvenci.

Co bych za takovýhle počítač dal, tenhle počítač je skvělý na práci i na nějaké to Low Settings hraní. GTa 5 to utáhne, CSGO v pohodě, tykové klasiky jak Battlefield 4,3 to utáhne. já mám osobně podobný druhý počítač. jenom má více ramek ale pokud chce tvůj kámoš hrát i nějaký nový titul na 30FPS doporučuji dokoupit ramky aspoň do 16GB ram DDr3 já na takovém počítači osobně rozjedu nového Wolfensteina 2 The New Colossus.Winter