» Poradna » Mobily

Low Blue Light

Dobrý den, chci se zeptat mě bolí hlava a modrý světlo si dám pryč když to zvýšim ty % nebo snížím?Předem děkuji moc za odpověď.

Odpovědi na otázku

Potřebuji to na monitor 24" Zowie by BenQ .

jeste jedno a cesky

To není proti bolení hlavy ...

To bych doporučil spíš CT.

Já potřebuji dát si to modrý světlo pryč jenom a nevím jestli mám ty procenta zvýšit nebo snížit.

Tak snad, poznáš jestli tam ta modrá ubývá a máš tím nepřirozené barvy!Nebo Tě ta hlava už bolí tolik?

Low Blue LightKaždý monitor vytváří modré světlo, které je jednou z hlavních příčin poškození zraku, únavy očí, bolestí hlavy a poruchy spánku. Unikátní technologie BenQ Low Blue Light, použitá u LED monitoru Zowie by BenQ XL2411P, eliminuje škodlivé modré světelné spektrum barev vysílané běžnými počítačovými obrazovkami a umožní strávit čas před vaším počítačem ve zdravějších podmínkách. Využijte 4 přednastavených typů v závislosti na dané činnosti.

Jsou to reklamni blaboly. Never vsemu. Modre svetlo neni v zadnem pripade primou pricinou poskozeni zraku (lol), boleni hlavy apd.Maximalne te to udrzi vic vzhuru, kdyz civis do silneho zdroje svetla. Tim to hasne.

Ale jo, špatný spánek může být jedna z příčin migrény, takže ten špatný spánek kvůli nedostatku melatoninu nepřímou souvislost s bolestí hlavy mít může :)Poškození zraku je pochopitelně nesmysl.

Ale to je tak vzdaleny potencialni vliv, ze je nesmysl oznacovat za pricinu modre svetlo. To uz muzes rovnou rict, ze modre svetlo zhorsuje sexualni zivot, zpusobuje nizkou mzdu, rakovinu a tak dale... Ke vsemu se da teoreticky nejakou posloupnosti dopracovat.

Co je to za marketingové kecy?

On ještě někdo věří reklamštině? Tak to je fakt síla...

To je hovadina. To si někdo plete se starou černobílou CRT televizí, ta vytvářela takový "namodralý svit", ale nedalo se s tím nic dělat. V případě LCD je to kravina.

Takže ta hlava tě bolí z úplně jiného důvodu, ale těch může být mnoho, od únavy přes kocovinu po nádor.

To jsi okopíroval nějaké marketingové žvásty? :D 1) jestli intenzitu modré zvyšuješ nebo snižuješ, to snad poznáš sám, pokus nejsi barvoslepý.2) modré světlo opravdu nezpůsobuje bolest hlavy. Modré světlo maximálně tak povzbuzuje činnost mozku a problém to je tehdy, když s monitorem pracuješ dlouho večer a potom potřebuješ co nejdříve usnout. Při běžné práci přes den to ničemu nevadí.3) jestli tě často a dlouho bolí hlava, tak běž k lékaři, nastavením monitoru tohle fakt nevyřešíš.

Nainstaluj si f.lux...

Paní Marcela pracuje s obyčejným monitorem, trpí častou bolestí hlavy, což podstatně ovlivňuje její manželský život.Pan Jiří si na svém novém monitoru snížil účinek modrého světla a nyní se může věnovat grafické práci bez zrakových obtíží.Malý Davídek před spaním hrál počítačové hry na starém monitoru, často se v noci probouzel a byl po ránu značně nevyspalý. Maminka mu tedy pořídila nový monitor a Davídek konečně spí pravidelným a zdravým spánkem.

Přesně ;-D ;-D ;-D

To se pozná snadno, obraz s potlačenou modrou složkou získá nádech do červena. Ale pokud to nejde v monitoru načasovat na večerní hodiny (kdy to nějaký smysl má), sáhla bych spíš po aplikaci jako f.lux.To už spíš nastavit správnou výšku (horníí hrana přibližně na úroveň očí), dobře nastavit celkový jas (pokud moc svítí, hlava z toho bolet může) a večer nepoužívat v naprosté tmě.

I výška očí vůči monitoru může být příčina. Začíná to bolením krku až po hlavu, pokud to člověk takto provozuje dlouho.

No já bych to nepodceňoval.Některá media tvrdí i že:"Nepřítelem dobrého spánku je modré světlo vyzařované monitory a displeji telefonů"Nemohu to osobně posoudit, protože když spím, tak je mi jedno jestli je monitor červený, modrý,zelený nebo s puntíky. Je tedy fakt, že dále ve článku už to sdělení, které má zjevně zaujmout ve stylu bulváru je trochu jiné - méně šokující a smysluplnější. Samozřejmě uvedu zdroj:https://www.zive.cz/clanky/jak-setrit-oci-a-z... PS: Jsem zvědav jestli tu můj příspěvek vydrží....

Potlačení modré barvy má v sobě i aktuální build Win10, u starších OS nahraní F.Lux

Ja pouzivam f.lux i na Win10, protoze se chova vyrazne inteligentneji.

Jo je dobrej, líbí se mi i propojení se žárovkama v místnosti

To v tých návodoch slúži predovšetkým pre výrobcu. Chránia sa tým pred prípadnými vykukmi, ktorý by ich chceli žalovať a žiadať tučné odškodné za nejaké poškodenie zdravia.

jestli tě bolí hlava z čumění na monitor a máš ho pořád ještě v továrním nastavení, tak z 95% za to může jas a kontrast. Zažil jsem to s novým monitorem nejen u sebe, ale u mnoha různých kolegů - tovární nastavení s jasem na 100% po ne až tak úplně dlouhém koukání u spousty lidí způsobuje bolení očí / hlavy.Osobně si stahuju jas tak o 20 - 30% dolů a trochu i kontrast - obraz pak není tak "břitvovitý".Další faktor je okolní osvětlení - nepracuj v tmavé místnosti, kde svítí akorát monitor - rozsviť si velké světlo, nebo aspoň nějakou lampičku vedle PC, jinak se budou oči unavovat mnohem víc a bude bolet hlava.Modré světlo na to vliv nemá, to se maximálně podílí na problémech se spánkem, protože nutí tvoje tělo myslet si, že je den a pak se ti nechce / nedaří spát v noci.

Přesně, jas, kontrast, výška očí / monitoru, jak u toho člověk sedí...to světlo může mít vliv na spánek, ale kolik lidí spí se zapnutý počítačem kousek od hlavy? Že má světlo vliv na spánek je známá věc, nejkvalitnější spánek je za tmy, může být při určité osvětlení, ale spíš si myslím, že vadí bílá barva z naplno "nažhaveného" monitoru stejně jako když si člověk rozsvítí ke spánku, nebo spíš za dne a s nezataženými okny (třeba po noční). To také není úplně kvalitní spánek.