» Poradna » Web a internet

Lov WiFi

Nazdar, chtěl bych oživit svojí anténu na připojení WiFi, ale antény mají uvedený vysílací výkon 50W a můj router 5W a kdo ví jestli, když otáčím anténou tak chytnu něco třeba na sílu 20j (0-100), to si ale ani neškytne ba to ikdyž není síla signálu u jiných "vysílačů" silnější.Takže otázky: 1) Jak zjistím zda příjímam data kvalitně.2) Jak nahrát data co zachytnu3) V případě že příjem je bezchybný, jaký routr (zesík) na to aby využil 50W anténu (vona snese určitě víc) a oslovil nějakého 2W domácího prcka s pidi anténkou?Já vím že to víte, akorát se nestyďte odpovědět

Odpovědi na otázku

Takže ty krabice na stožárech mají taky jen 5W?

Pochopil někdo tu otázku?

Já teda ne

Si tu z nás akorát dělá někdo p*delky :)

Sice vůbec nechápu co potřebuješ, ale pokud máš pomalý internet pořid si lepší modem na wifi. Mě to pomohlo, dříve jsem stahoval max 250 kb/s a po koupi nového modemu stahuju až 5 Mb/s

Je to jasné ! Pán chce přeposílat data mimozemšťanům!

Řeknu Ti to asi takhle: maximální povolený vysílací výkon v nelicencovaném pásmu 2,4GHz je 100mW (slovy sto miliwatt) a 200mW v pásmu 5GHz v budově. Tak nevím, co chceš vysílat na 50 Wattů. Tím sestřelíš i satelity z oběžný dráhy

Co to je v budově? Já mám wlan router a má max 5W, realita bude cca 2W, jinak k uchu max.2W, do ruky 5W a na stožár třeba 100kW.Co je lepší pro vysílání ze zašněženého lesa? Směrová anténa s malým výkonem nebo méně směrová s větším výkonem? Já bych řekl to druhý.Toť podotáza.

5W možná má tak spotřebu elektřiny, ale určitě ne vysílací výkon To už by Ti dávno na dveře klepali pánové z ČTÚ.

"a na stožár třeba 100kW" - tak to mě taky pobavilo, ses asi moc často díval na Návštěvníky, jak vyvařili rybník, viď?

To se di podívat do prahy na žižkov jestli tam uvidíš rybník Tam když se podíváš do výkladu tak vidíš celej televizní multiplex.

Rybník tam není, ten už taky vyvařili

Karas, žhavíme.

Jasně, mikrovlny 2,5GHz s vysílacím výkonem 100kW...a okolo vysílače si můžeš vařit vajíčka. Sralbotko ty jsi fakt kecka...

sry 2,4GHz

A co má výkon společnýho s frekvencí? Koukám že se zase pokoušíš něco motat dohromady

Nepotrebujes nic kupovat, staci doviest LAN do prveho studia. Oni ti to uz preposlu na Zizkov. Ten ma 100kW.

Přemýšlej, třeba ti to dojde.

Zato ty se o to přemýšlení raději moc nenaž, zapotil by si se a stejně bys na nic nepřišel.

Účinky vole. 100kW 2,4GHz bude mít jiné účinky na okolní hmotu (v tomto případě na molekuly vody) než třeba 100kW 100MHz. Už docvaklo?

To je daný vlnovou délkou, když soustředíš paprsek 100Mhz do jednoho místa s určitým rozměrem na molekuly vody tak jí uvaříš taky. Měl bys být více vnímavý. Jako třeba přes lupu ze sluníčka, viděl si parabolický ohřev TUV? Tak si to najdi na internetu ...

No, spíš motáš dohromady věci TY kecálku jeden. Jednak frekvence a vlnová délka spolu souvisí, že. A pleteš "přímé" rozkmitání molekul vody elmag. polem kolem 2,4MHz (protože přímo ovlivňuje molekuly vody) s "tepelným" zářením (infračervené záření, taky ohřeje, ale působí jinak), se soustředěním elmag. energie na úzké místo (LASER nebo ta tvoje lupa). Zapřemýšlej proč mikrovlnka neohřeje třeba keramiku, porcelán (hrnek, talířek...), ale ohřeje to, v čem je určitý obsah vody. A pak se zamysli proč předměty (bez ohledu na obsah vody) vyzařují infračervené záření a proč tohle záření ohřívá vše bez ohledu na obsahu vody. Zamysli se proč i vysoké intenzity viditelného elmag pole (světlo) neublíží, ani neohřejí vodu (pokud se neoustředí veškerá energie na "jedno" místo, ale pak ohřeje cokoli bez ohledu na obsah vody), ale 2,4MHz ohřeje polévku.Prostě KAŽDÉ ELMAG. POLE MÁ PODLE VLNOVÉ DÉLKY (POTAŽMO FREKVENCE) JINÉ ÚČINKY! Jiné má 100MHz, jiné 2,4GHz, jiné 580THz a jiné třeba RTG. Si to najdi na internetu ty kecálku.

sry, překlep...ale 2,4GHz ohřeje polévku.

Jenom si uvědom že nic není strmé a rozdíl mezi mezi 900MHz a 2,4MHz v té škále nekonečných kmitočtů je bagatelní a za další ten paprsek se v anténě se rozptyluje a né že se soustředí do jednoho bodu. A jinak 5GHz ti uvaří polívku dřív nebo pozdějc (podle tebe) ? A zkrať trochu to příští pokračování.

Zkrátím to..samé řeči a motání věcí dohromady...někoho mi tady připomínáš s jiným nickem, aneb jaký úbytek napětí má LEDka?

To si přesně ty, jinej o voze a ty o koze

Hm, třeba to, že frekvence kolem 2,4GHz je výborná věc pro ohřev vody? Ale jo, byla by to sranda, vidět z bezpečný vzdálenosti jak matlákovi po zapojení 100kW wifi routeru puknou oči a následně i celá hlava.

Pro začátek si přečíst třebahttp://www.zive.cz/clanky/wi-fi-jak-si-zajis...

A sou tam odpovědi na moje otázky? No, ták ...

A na co chceš ještě odpovědět?

Kdo chce může začít u tý první, kdo neví nic tak by stačila úvaha nad tou "pootázkou" (níže).

Myslíš "1) Jak zjistím zda příjímam data kvalitně."Vyzkoušej třeba stránku rychlost.cz, máš nějakou smlouvu s ISP, kde máš udanou rychlost dat down/up, takže pokud se k ní při opakovaných měřeních rychlosti budeš tak nějak alespoň trochu přibližovat, tak se to dá považovat za kvalitní příjem. Ukazuje Ti to tam i stabilitu.Pak můžeš vyzkoušet třeba http://www.speedtest.net/ a porovnat různá měření v různé časy a uvidíš.

Ale né, celý to má být nad kompromisem zisk přijímací antény a výkon antény se stejným ziskem, tj stejné antény, jednoznačně je jasný že např. parabola 1metr v průměru a 2W vysílacího výkonu je neúměra, takže chci vědět poměr zisk antény a výkon antény abych na druhé straně byl vyrovnaný.Ty pahýly k těm routerům a jejich výkonům budou rozhodně vyrovnanější, tím sem si jist!V tom článku je odkaz na jakýsi výpočet ale buďto to tam není nebo mi něco uniklo.