» Poradna » Ostatní

Loop Batch

Zdravím,potřebuji udělat baťák, který otevře program v případě že se ukončí. Budu chtít otevírat Internet Explorer.Vytvořil jsem toto:@echo off:startnotepad.exegoto startPoznámkový blok se otevře, když ho zavřu tak se otevře znovu. V pořádku.Předělal jsem to tedy na program který chci používat.@echo off:start"C:\\cesta k exploreru\iexplore.exe"goto startTeď se explorer zblázní a začne otevírat pořád další okna, dokud ho nezarazím nebo se nerozpadne počítač. Co dělám špatně? Proč to u notepadu funguje?Díky

Odpovědi na otázku

Protoze tohle funguje jen u "jednoduchych" programu, ktere maji jeden proces a po jejich ukonceni ten proces zanikne.Slozitejsi programy (prohlizece, office, atd. atp.) si samy spusti nekolik procesu a volajicimu programu (tvemu .bat) poslou informaci, ze na ne uz nemusi cekat. A tim ta tvoje smycka pokracuje...Obavam se, ze jednoduchym .bat programem to neohlidas. Ale muzu se plest.

Díky, tohle mě nenapadlo. Alespoň se mám od čeho odrazit.

Zkus to nespouštět přímo, ale příkazem start s parametrem /wait. Tady dávej pozor na to, že řetězec v prvním páru uvozovek se bere jako titulek okna. Takže pro jistotu spouštěj start "" /wait ...