» Poradna » Windows (a jiné OS)

Lokální server ve windows azure AD

Ahoj všem,s windowsy delší dobu nepracuji a teď by se mně hodilo propojení lokálního serveru s azure active directory. Resp. s tou verzí AD, která je v ceně Office 365 business premium. Moje předtava je taková, že mám X účtů office 365 business premium na své vlastní doméně a do tohoto chci připojit lokální Win2016 Standart server, který bude mít mj. role fileserveru. Nebo třeba radiusu, terminálového serveru... to není teď tak důležité. A já v rámci AD, resp. single sign on potřebuju právovat složky fileserveru, na uživatele v doméně. Jde to vůbec takhle?Díky všem za přínosné info.Honza

Odpovědi na otázku

Nikdo Ti přece nebrání, abys v lokálním file serveru nastavoval ACL.Rozumnější je ovšem nakonfigurovat lokální AD v LAN a na pochybnou funkcionalitu vzdáleního AD v MS AD Azure nespoléhat.V každém případě potřebuješ stejný počet licencí CAL pro přístup do file serveru jako v případě lokálního AD serveru.