» Poradna » Mobily

Lokalní přenos souborů iOS Android

Ahoj,nemáte tip na spolehlivou, jednoduchou, nenáročnou a hlavně funkční aplikaci, pro přenos souborů mezi Androidem a iOS?Použití: Na konci akce (typicky ve vlaku) bych chtěl od ostatních sesbírat fotky - protože dostat to z nich později je o nervy. Sám mám Android a tady není problém - normálně si to pošleme třeba přes Bluetooth. Ale v Cupertinu mysleli odlišně a nepodařilo se mi najít "normální" způsob, jak dostat fotky z iPhonů někam jinam bez použití Internetu.Co bych byl rád aby to umělo:Sdílet soubory Android - iOS (obousměrně)Bez připojení k Internetu a bez nutnosti být v na jedné Wifi (maximálně že půjde o síť, kterou vytvoří zdrojové/cílové s Androidem)Předem díky za rady. Ocením hlavně zkušenost, protože iPhonisti hrozně neradi zkouší nějaké aplikace. Jak to nebude fungovat na první dobrou, nic dalšího instalovat nebudou...

Odpovědi na otázku

Ja by som skor odporucal pouzit Cloud ulozisko...Kazdy ulozi fotky do nejakej zdielanej zlozky, ktoru vytvoris trebars v Dropboxe a zazdielas ju s tymi kamaratmi...

To jsem taky zkjoušel - neproveditelné. Jak to z nich nedostanu ve vlaku, jsem bez šance.

Tak asi jedine kupit Tablet s W10, zohnat si k tomu prislusny USB kabel a nahravat to do toho tabletu z kazdeho telefonu.Nemyslim si, ze iOS dokaze ukladat priamo na USB ako to via Android cez OTG...Do Americi tato funkcia este neprisla.

To už bude asi lepší použít OTG redukci a připojit iPhone rovnou do Androidu, mělo by se to potom chovat jako zařízení PTP, takže bych měl být schopný stáhnout fotky (videa už asi ne).Nejspíš se vydám touhle cestou - přeci jen nabíjecí kabel pro iPhone někdo mít bude a OTG redukce se vejde do kapsy.

Obávám se, že to nepůjde. K iP je nutné mít program iTunes ...

Právě pokud připojíte iPhone bez iTunes, měl by se chovat jako zařízení PTP - foťák. A přes tento protokol se dají stáhnout fotky a videa (pořízená iPhonem).https://www.youtube.com/watch

Podle videa to do Androidu jde ... známému to do PC nešlo.

iOS a OTG?LOLZabudni, pridana hodnota iPhone toto neumoznuje.

Viz odpověď výše...

Skoda, ze nemam po ruke OTG kabel. Video je z r. 2014, odvtedy bolo mrte updatov na iOS, moze niekto potvrdit, ze to este funguje?

Našel jsem toto, ale nevím, chce to prostudovat: http://getandroidstuff.com/share-photosmusic-between...

Na to jsem taky narazil, ale dle reakcí je spolehlivost diskutabilní.

OK. BT přenos mezi Androidem a iOS mají taky zakázaný. Oni prostě počítali s tím, že všichni uživatelé jsou online a budou používat cloud, což v tomto případě nelze využít. Koukni ještě na tohle, ale nedávám tomu moc velkou šanci: http://techpp.com/2014/01/10/share-files-an... Z toho jsem vytáhl zajímavou variantu, ale drahou: http://amzn.to/2txdvORKaždopádně dobrý téma, protože kdyby se to podařilo vyřešit, pomůže to vícero lidem. Držím palce!!!

Vidím, že nás Google zásobuje stejnými odkazy :)Ovšem ta fleška mi vnukla nápad. Našel jsem FTP server, co běží na Androidu https://play.google.com/store/apps/details (je jich víc, ale tenhle je OSS) a zdá se, že na iOS existuje FTP klient https://itunes.apple.com/us/app/ftpmanager-ftp-sft... Pokud by tento FTP server dokázal komunikovat v síti, kterou si sám vytvoří - jako WiFi hotspot, bylo by to téměř dokonalé. Přinejhorším by to snad šlo v síti vytvořené třetím telefonem.

přesně to samé jsme řešili v neděli při návratu z výletu. ideální řešení - WhatsApp a skupinový chat všech zúčastněných. Každý označí fotky a pošle je tam a každý si je pak uloží do Galerie, funguje na iOS, Android i WP.

problém je že whatsapp a další kecálci neposílají foto v plné kvalitě, ale z důvodu úspory přenášených dat to konvertují na nižší kvalitu.... no a ještě k tomu jde o přenos přes net kterému se chtěl tazatel vyhnout

pokud z nějakého zařízení vyrobíš wifi - nemusí mít přístup k netu, tak funguje Dukto - všichni se připojíte a všichni si můžete posílat soubory.http://www.msec.it/blog/podmínkou je akorát že všichni musí být připojení ke stejné síti.

komplikuješ si život..nechaj tie fotky z každého zariadenia poslať do cloudu (dropbox, gdrive, onedrive,...) a keď budú online, tak sa to tam pekne nahrá na pozadí..žiadna veda

dokopat lidi poté, co se rozprchnou z akce dodat fotky, je často skoro nemožné, takže chápu tazatele, že to chce od nich co nejdřív.

no veď v poriadku..zoberie im telefony, označí fotky a pošle na disk..a keď sa doma pripoja na net tak sa automaticky dokončí upload na pozadí..ani o tom nebudú vedieť

Sendanywhere

No, tak jsem si pořídil iphone a už jsem nasranej: drahý jak prase a neumí to posílat ani fotky přes bloototh, zlatej android. at jdou předražený jabka do prdele, telefon dám dceři a koupím si samsung

Přesně, v dnešní době taková základní věc. Přitom mezi WindowsPhone a Androidem bez problémů přes BT. a to jsou WindowsPhone mrtvý.

Ahoj všemtaky jsem řešil tento problém (přenos mezi IOS a Android bez Wifi nebo dat) a funguje mi Shareit ( https://shareit.one/ ) Aplikace musí být nainstalována na obou zařízeních. Bez problémů přenos mezi iPhone SE a Xiaomi Redmi note 5 i Redmi 6.Snad to někomu pomůže.