» Poradna » Ostatní

Logo Škoda Auto

Dobrý den,
Dříve jsem si jednou když jsem seděl v tátovo autě značky Škoda, tak jsem se zadíval do toho loga a pochopil jsem co vyobrazuje. Teď ale když na to zírám, nedokážu pochopit co vyobrazuje, nějaký letící šíp nebo tak nějak? Prosím pomozte bolí mě z toho hlava www.spss.cz ...

Odpovědi na otázku

Okřídlený šíp

Jednou z nejznámějších českých značek je dlouholeté logo Škody - okřídlený šíp. Symbolizuje rychlost, jeho křídla pokrok a volnost. Oko v křídle poukazuje na přesnost výroby a vnímavost k okolí. Kruh, ve kterém je šíp umístěn, je symbolem jednoty, úplnosti, světa a harmonie. Hodnota loga se odhaduje na miliardy korun. Holding dostával za jejich použití podle obratu bývalých dceřiných společností miliónové sumy ročně.

Podle toho, kolik ti je, možná že ses zadíval ještě do modrobílého loga. Tohle černozelené se používá od roku 1994. U obou, jak píše Wikan, je okřídlený šíp. Za pár let se budou děti ptát, proč je na autě ježek
http://byznys.lidovky.cz/skodovka-planuje-zmenu-lo... ...

Si říkám jestli to není nápad Němců a význam je, aby to vzbuzovalo dojem , že to auto je čínská napodobenina Škody aby méně konkurovala VW. (Podobně jako jsou čínské značky Adihas, Somy, Panosanic, ... se znakem skoro podobným originálu)

Mě přijde, že tohle logo dělal nějaký redaktor na koleně, aby bylo o čem psát. Jako skutečně seriózní návrh tohle snad nemůže nikdo myslet vážně.

Ale ty si to trefil. On to skutečně dělal redaktor na koleně. Však se to v tom článku i píše.

Pookud máš na mysli ten návrh nového loga co se o něm teď dost píše, tak to představuje ježka s prostřelenou hlavou a symbolizuje to to, co se VW chystá v následujících letech se Škodovkou udělat

vydis a co takovy slozitejsi jako cadilac ci RR ? ci firma co vyrabi iPhone ?