» Poradna » Mobily

Logitech z 906

Nejako mi nejde 5.1 na Logitech z 906 . Zapojené to mám aspoň dúfam správne. V PC ked som nastavoval na 5.1 a skúšal repraky konfigurovať v PC tak sa ozval zvuk len z dvoch predných. Ked som pustil hudbu som zisťoval či ide zvuk zo zadných, ide ale strašne slabo a nedá sa zvýšiť.Ovládať zvuk ide len na basoch a predných reprákoch . Mám integrovanú zvukovku na doske GA-Z77X-UD3H . Na ovládači mám nastavené imput 1 a 3 D

Odpovědi na otázku

Kdyz mate ze zvukovky na desce opticky vystup, tak proc repraky nepripojite TOSLINKem? Ma to radu vyhod, predne tim obejdete bidne vlastnosti zvukovky. Treba 2m kabel stoji stovku..Hudba je stereo, ze zadnich hrat proste nebude. Nastesti! Ze zadnich budou hrat ty veci, ktere maji vicekanalovy zvuk (v praxi: filmy, hry).

5.1 přes toslink ...Přeji hodně štěstí.Pral jsem se s tím dva dny a nakonec jsem to vzdal a vrátil se k přímému výstupu.Filmy a hudba jakž takž půjdou, u her na 5.1 zapomeň.U SPDIF bude 5.1 vždy pouze virtuální, což u her znamená, že zvuk (hlas, výstřel, atd...) bude směřován vždy na centrální repro, bez ohledu na to, že se zdroj nachází za tebou.

5.1 pres TOSLINK uplne v klidu. Ale je treba spravne vybrat zvukovku (respektive zakladni desku s ni).A smerovani zvuku pres S/PDIF taky nefunguje tak (blbe), jak to popisujete. Rozhodne ne s touhle reprosoustavou.

Sory, ale zkoušel jsem to s AE7 a přes toslink prostě hry odmítají správně polohovat zdroj.Nebavím se o filmech, tam je zvuk už z podstaty věci umístěn staticky, takže s ním problémy nejsou, ale hry, podporující DTS by jsi na prstech jedné ruky lehce spočítal.Klidně přijeď a ukaž mí, jak to mám nastavit, rád se poučím od zkušenějšího, ale jinak to beru jako výkřik do tmy.Pokud použiji vestavěné kódování v systému, tak sice z virtuálu na soustavě dostanu "5.1", ale většina her výstup detekuje jako stereo (SPIDF standart PCM stereo 48kHz 16/20/24 bitu) a máš smůlu.Maximálně ti reciever rozhodí levý a pravý kanál na přední a zadní pár a smíchá střed.Pokud zapnu DTS přímo na kartě tak smůla maximální, protože hry posílat toto kódování neumějí a repráky budou hezky zticha.Toť vše.Pokud to má na filmy a hudbu, pak je výhodnější použít optiku, pokud na hry, pak prostě analog, a nebo se smířit s tím, že na něj zdroj zvuku půjde stále z centrálu.

Jestli ono to tak trosicku nezalezi na pouzite zvukovce, respektive pouzitem ovladaci k ni.. ;o)On kdyz treba Asus u desky za 6k neraci zaplatit $1 Realteku za tu spravnou licenci, deji se neblahe veci. (O to smutnejsi je to, ze pred 8 lety pro desku za 3.5k ten $1 byl ochoten zaplatit.)A pak jeste maly detail: Ono dost zalezi na tom, jaky zvuk ktera hra vlastne ma.

tak s AE7 toslink sa nepoužíva už len z princípu... to si mohol rovno tie peniaze za kartu niekomu darovať... dnes už skoro každá hra má možnosť vybrať konfiguráciu reproduktorov. nepoznám jediný aaa titul ktorý by poznal len stereo.tak to DTS nezapínaj. v systéme len nastav koľko je reproduktorov a zvukovka si sama vyberie formát podľa potreby.

Zvukovka si vybere.. Pokud to umi zvukovka, pokud to umi ovladac k ni. Ze to skonci jenom stereem je pomerne caste (a "neoficialni" reseni muze byt dost nesnadne).

Já ten toslink také nepoužívám.Nevidím důvod.Pokud si dobře pamatuji, tak poslední hra, u které šel vynutit zvukový výstup (pokud jde o ty, co mám já), tak se datuje někdy k roku 2005.Dnes už to řeší knihovna, která si hezky detekuje nastavení podle Windows, nebo připojených reproduktorů (přímo na zvukové kartě).A SPDIF ti neumožní nastavit počet reproduktorů, bude prostě podle zdroje.A to je právě u her ten kámen úrazu.U videa či hudby si prostě vybereš nějaká převodník (AC3, DTS pass-thru) a reciever ti z toho namíchá (beru teď Z906 buď Stereo 3D, Stereo 4.1 nebo stereo 2.1 popřípadě čistě bez efektu - toliko z manuálu)

Dakujem vám všetkým za pomoc. A prajem všetko dobré v živote . Kto by mal cestu cez Holíč , pozvem do wywaru :D Neviem nastaviť zvukovku. zajtra to snád dám :D

"Na ovládači mám nastavené imput 1 a 3 D"Tak na ovladači nastav "bez efektu".Pokud máš 5.1 a připojeno přes přímý výstup, tak se Stereo 3D nepoužívá, protože to vede k tebou popisovanému problému.To je funkce určena pouze pro optiku v případě že je zdroj zvuku pouze ve stereu, nebo pro dvoukanálové stereo (u přímého výstupu Jack 3,5/RCA).Funguje to stejně, jako SBX profily u karet Creative.Jde o "falešný prostor".

To 3D je lepšie ako 4.1 som skúšal. čo som teraz kúpil zvukovku, tak mi neprijde že by to bolo lepšie ako tá čo je na zakladnej doske :D Asi nemám sluch .D . Ale firma Creative má aspon podla mna slabý program . Však tam nemá nejaké možnosti nastaviť . Existuje nejaký dobrý a jednoduchý program ktroý by dokázal ovládať repro sústavu a zlepšil zvuk jak na kúpenej zvukovke tak aj u sústavy reprákov?

Pokud vím, tak ty nechceš 4.1, ale 5.1, tak se na 3D vykašli, protože to je regulérní 2.1, v případě propojení všech kanálů přes přímý vstup ti bude reciever ignorovat jak zadní výstup (RR/RL), tak centrál a bude ti na ty dva zadní a střed posílat dopočítanej zvuk (ze sterea).Čemu na tom nerozumíš.Chceš 5.1 používej 5.1, pokud nechceš, tak kabel pro ten zadní pár a centrál vypoj, a nastav zvukovku na stereo, ať ti to nedělá blbosti.Tyto bedny mám taky, a problém s nimi není žádný.Takže buď nejsi schopen zapojit správně bedny, nebo se točíš kolem nechápání toho, jak pracuje reciever (konzole) na těchto bednách.Kterejkoliv z těch sorround efektů je prostě dopočítávanej ze sterea přímo v recieveru, ostatní kanály pak ignoruje.Mimochodem, stěžovat si na to, že 7 let stará zvuková karta (respektive 7 let starý Creative E-MU) dává podobný zvuk, jako ten kodek na desce je nonsens.Tohle máš na desce.https://www.viatech.com/en/silicon/legacy/audio/v... Tohle máš na zvukovce.https://cs.creative.com/p/sound-blaster/sound-bla... Sám vidíš, že parametry jsou dost podobné.Pokud jsi chtěl lepší zvukovou kvalitu pro hraní, měl jsi jít alespoň do tohoto.https://www.alza.cz/creative-sound-blaster-zx... Ale spíše toto.https://www.alza.cz/creative-sound-blasterx-a... Obě obsahují o dvě generace novější zvukový procesor než to, co jsi koupil ty.

Ps:Creative dodává software pro nastavení dobrej, jediné výhrady jsou ke stabilitě ovladačů (zejména u nových produktů, což není tvůj případ).Konfiguraci reproduktorů i jejich otestování umožňuje plně, takže netuším, kde je problém, pokud to z nějakého (nepravděpodobné) důvodu nepůjde přes RX control center, pak to nastav přes ovládací panel zvuku windows (vyber HW výstupu a klikni na kartu konfigurace).V tomto ohldeu jsou zvukovky od Creative naprosto blbuvzdorné a s nastavením nikdy nebyl problém (používám je od dob SB 16 prostorové pak od Live5.1).

Mal si pravdu, skúsil som to na inej hre a tam 3D nefungovalo dobre .

To som nevedel že ide prepojiť cez optiku. Až keď som kúpil zvukovku 😃 ! Môže biť CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY RX - INT. ZVUKOVÁ KARTA / PCIE? Ešte ju nemám doma, čakám až dovezú. A čo som potom čítal tak optiku nikto neodporúčal. Včera som odinštaloval program ktorý bol k základnej doske a zvuk bol lepší !

ak si si kúpil dedikovanú zvukovku tak použi jej analógový výstup. toslink ju komplet obíde a nič by si z nej nemal, keďže zvuk by vznikal v logike reproduktora miesto na zvukovej karte..