Logitech G400 - oprava kabelu

Ahoj, chci se zeptat co je treba k oprave kabelu od teto mysi. Mam i USB prodluzovacku, kterou bych mohl pouzit. Mys funguje, kdyz se podari trefit uhel ohnuti :D Pokud by mi tu nekdo mohl napsat step-by-step navod, byl bych moc rad. Jo a pajku mam :D

Odpovědi na otázku

ustrihnut kabel cca 2cm nad konektorom (v mysi).pripajkovat novy.spoje izolovat.

fuha :D no a bude ten kabel odpovidat? tam sou nejaky barvy a tak, tak abych to pak nepopletl :D

Tak logicky musíš samozřejmě dát barvy tak, jak byly původně. To je snad jasné

No, moc neraď. Jednak tazatel neřekl KDE se kabel ukroutil, nemusí to být u konektoru, i když to je nejhorší a nejpravděpodobnější verze, ale barvy nijak nemusí, má je stejné na obou stranách. To je to nejmenší.

Tak na tohle opravdu není steb-by step návod. Jednak záleží KDE se kabel přelámal, jestli někde hned těsně u konektoru, nebo někde po délce kabelu...pak druh izolace vodičů, může tam být tzv. "utíkavá", která se teplem "ztáhne"...to se hůř pájí...pak vůbec ty vodiče odizolovat ve vhodné délce...pak je umět spájet...UMÍŠ PÁJET?....pak je vzájemně od sebe odizolovat a na to samozřejmě myslet už před pájením...no a před tím vším myslet na mechanické zajištění celého spoje...a tak...to není pro LAIKY, na to fak není návod step by step.

Vrele diky za vcasne upozorneni, jeste bych to rozkuchal a bylo by! :D Pajet umim, ale tento proces si necham projit hlavou, pripadne obepisu par sikovnych kamaradu. Diky!

Mno...tak jestli umíš pájet, tak by ses na tohle neptal, celkově k charakteru dotazu o tommoc nevíš a nemáš praxi. Možná jsi páječku držel v ruce jen několikrát za život a spájel kdo pár věcí a to kdo ví jak "prasácky"..ano, raděj obepiš ty šikovné kamarády, někdo z nich by to mohl skutečně umět...

p.s.: Na to odizolování pájených vodičů od sebe stačí téměř jakákoli bužírka, ale zase ne silikonová, ty bývají nepevné, rády se nějakým i mírně špatným pájením prodřou. Dobré jsou teplem smršťvací, ale taková stačí na celkové zajištění celého kabelu. Ono na to fakt není návod krok po kroku a taky záleží co máš po ruce a jak esteticky to chceš mít. Dá se to zbastlit několika způsoby i kdyby to mělo být "hnusné esteticky" a zaizolované elektrikářskou páskpou, zajištěné...kdo ví čím...na "ideál" musíš mít nějaké to drobné vybavení (vědět kde to koupit-třeba ty smršťovačky) a mít alespoň drobnou jemnou praxi. Ale to asi nemáš ani jedno, i když prý umíš pájet. Fakt raděj obvolej ty své šikovné kamarády, někdo z nich to sobě jistě nebude jen tvrdit ale bude to pravda.

Nejen pájet, ale jak zjišťuji v poslední době, i dobře vidět. Zasranýstáří

Kabel můžeš vyměnit celý. Jsou v něm jen 4 vodiče + stínění. Jsou barevně rozlišeny a je to standard. Takže stačí otevřít myš a celý kabel přepájet za nový. Pro každého, kdo umí alespoň trochu pájet a není úplně levý, je to práce na 10-15 minut (podle toho, jak těžké bude myš rozebrat).Vnitřek G400:http://www.techsupportforum.com/forums/attachment.phpKabel končí na konektoru. Teoreticky by to šlo i bez pájení. Ale jen pokud by se sehnaly stejné piny. Pak by je stačilo nalisovat na konec USB kabelu a zastrčit je do konektoru. Ale pokud je to nějaká velikost, co se blbě shání, prostě bych je kousek od konektoru ustřihl a připájel kabel. http://www.gme.cz/prislusenstvi-pro-konekto... Výhoda toho, když se to udělá přímo v myši, je to, že to nebude vypadat tak prasácky, jako když se to napojuje a omotává izolačkou někde mimo ni.

Tak to byla asi G1000. Vnitřek G400 by měl být zde:http://blog-imgs-50.fc2.com/r/a/f/rafaut/g400_compari... Ale je to prakticky to samé. Končí to stejným konektorem.A tady je vidět, co je v každém standardním USB kabelu (ten druhý černý v konektoru je stínění):http://www.noots.org.uk/images/usb.jpgJak vidíš, barvy odpovídají tomu v myši. Je těžké to zapojit blbě.

Alebo cez e-bay kupis novy kabel aj s konektorom (vnutornym) a vymenis kabel za kabel.Akurat zrejme nebude sediet tuhost kablu, jedine ze by si kupil original z nejakej nefunkcnej mysi.

To mě ani nenapadlo. Ale také řešení a není na to třeba umět skoro nic. Stačí jen myš otevřít a kabel přehodit:http://www.ebay.com/itm/1PC-New-Original-Logi...

Vemu ho :) jeste se chci zeptat, piny sou u ruznejch mysi jiny? Ze bych napr. vzal z jiny znacky a pichl ho tam..mozna se mi doma vali par nefunkcnich, tak ze bych je zuzitkoval :)

Pokud ty myši nemají kabel přímo napájený na plošňáku (u levnějších tomu tak dost možná bude) a pokud je konektor stejný, stačí je kuchnout a mrknout se na barvy.

Asi příliš koukáš na americké filmy (tam, když se likviduje bomba, tak se řeší dilema: modrý, nebo červený). Barvy u kabelů myši nemají žádné pevné přiřazení. Proto nemůžeš mrkat na barvy, ale zjišťovat přímo zapojení v konektoru USB. Pro laika dost zapeklitý oříšek...

Barvy jsou u USB pevně dané:+5V - červenáGND - černáData- - bíláData+ - zelenáNikdy jsem se nesetkal s tím, že by byly jinak. Maximálně s tím, že v nějakém designovém průhledném kabelu byly všechny stejné. Ale to se černého kabelu fakt netýká.

Ale ne u myší...

Myš podle tebe používá nějaký jiný USB standard?Jak jsi na to přišel?Prostě si řekli, že se na standardy vykašlou a vyrobí si svůj speciální USB kabel, kde barvičky prohází?

Samozřejmě. Mám přehršel myší s různými barvami drátů...

No tak nějaké nafoť. Ale jen USB, staré PS2 vynech.

Víš, mně to nestojí za to. Pro mě za mě si třeba řekni, že si vymýšlím, ale fotit ti nic nebudu.

Zrovna tu mám jeden kabel od klávesnice s touch padem, zelená a bílá data, červená 5V a oranžová GND (taky jsem si říkal WFT?!).

A kur...to je PS/2, tak nic.

Ale jo, přece jenom, mám tu USB myš - zelená, modrá, bílá a oranžová. Význam těch drátů...musel bych je "propískat" a to se mi teď nechce.

Nicméně ta červená, černá, zelená a bílá standard je a měl být dodržený. Že se na to nějaký výrobce vykašle je věc druhá.

diky moc vsem za rady, vecer na to mrknu..jste super! :D

Nebo mrknout do nějakýho elektra, zda tam nemají vhodný konektor a krimpnout si to sám, bez pájení.

Není.