» Poradna » Ostatní

Logické rozdělení pevného disku

Ahoj,na oboru IT máme maturitní otázku "Souborový systém" a její součástí je podotázka "Logické členění pevného disku".Není to jedno a totéž?Na internetu jsem našel definice:Souborový systém je datová struktura vytvořená vysokoúrovňovým formátováním pevného disku, která slouží k organizaci souborů a tedy i adresářů na pevném disku tak, aby je bylo možné snadno najít a přistupovat k nim. Logická struktura disku se vytváří pomocí vysokoúrovňového formátování. Slouží k organizaci dat uložených na pevném disku. Umožňuje jeden fyzický disk rozdělit na více oddílů, které se v operačním systému tváří jako samostatné disky.Nemůžu si pomoct, ale zní mi to stejně. Mohl by mi někdo vysvětlit rozdíl, nejlépe vlastními slovy?

Odpovědi na otázku

Rozumieš písanému alebo chápeš výhradne nakreslenému? a/ která slouží k organizaci souborů a tedy i adresářů na pevném disku tak, aby je bylo možné snadno najít a přistupovat k nim. b./Umožňuje jeden fyzický disk rozdělit(!) na více oddílů(!), které se v operačním systému tváří jako samostatné disky.https://youtu.be/5b61Y6XysiAZ hľadiska globálneho aspektu........ 00010111 Posuv o jednu pozíciu doľava = 00101110 00010111 Posuv o jednu pozíciu doprava = 00001011 10010111 Posuv o jednu pozíciu doprava = 01001011 00010111Posuv o dve pozície doľava = 01011100

Myslíš, že jsem sem šel proto, abys ze mě dělal debila?Buď odpověz slušně nebo táhni někam kde ti to lidi budou tolerovat

1. Napsal ti to naprosto správně.2. Debila ze sebe děláš ty sám, už jenom tou tvojí otázkou.3. Osoba tvého "rozumového rozletu" by neměla být připuštěna k maturitě. NIKDY.Buď zdráv!

1. Stále jsem se nedozvěděl odpověď na otázku2. K maturitě jsou připouštěni i hloupější lidi, než jsem já, ať se vám to líbí nebo ne.3. Tohle fórum navštěvuji poprvé a naposled, vidím, že se zdejšími lidmi se nemá cenu vůbec bavit.Aroganci zdar!

Tvé debi*itě taktéž!

Pravidla diskuzí v Poradně webu Živě.czZasláním příspěvku do Poradny souhlasíte s těmito pravidly:Příspěvky nesmí obsahovat vulgární výrazy a slovní útoky na jiné osoby. Příspěvky nesmí poškozovat web Živě.cz ani jeho provozovatele.Kdy vám můžeme smazat příspěvek?Když budete vulgární.Když budete slovně útočit na ostatní.Četli jste už někdy pravidla? Ahá, ale ne, ta vlastně platí jenom pro nováčky. Vy mě můžete klidně urážet jak se vám zachce ale já se bránit nemůžu, tak jen do mě!!!Ještě víc se do mě opřete, aspoň si vyléčíte svoje mindráčky

kdozačalodebilitě ty nebo on, chováš se jak slon

my mu to tady tolerujem takže za mě může zůstat

Já ještě přidám gratulaci, že se navzdory nenabytým znalostem dostal až k maturitě.

Zato tzv. "zdravé sebevědomí" má zduřené."Upozornění bylo odesláno." Tazatel se chová jako hovado a ještě chce řešit školní úkol.

Host do poradny nepobude dva dny, slušně chovati se má, poradna je bezplatná, jsou stanoveny pravidla.

Nepomáhej si. Ani zdaleka to nezní stejně a jde o diametrálně rozdílnou problematiku. Moc pozor jsi v hodinách nedával. Vzhledem k tomu, jak se zde chováš, raději vlastní slova nepoužiji z důvodů denunciace.