Live vysílání (shoutcast) zrcadlený přes WWW Poraďte...

Ahoj.Budu mít asi naprosto blbý dotaz, ale co, za pokus to stojí.Mam připojení 5MB, 1x měsícčne potřebuji live vysílat v ogg 120kBps, na což 5MB stačí na cca 30 lidí. Napadlo mě zda by nešlo přenos nějakým zpusobem dostat na server kde mam stránky a lidi by to streamovali tam od taď? tj. Ja bych to tam posilal a pritom by to oni stahovali. Proste z toho serveru udělat něco jako rozdvojku....PS: Ja rikal ze je to blby dotaz

Odpovědi na otázku

Nevím, ale proč mám pocit, že je jedno kolik lidí to poslouchá? Tak jak to mají ostatní net rádia - prostě vysílá do netu muziku o rychlosti 16 kB/s a je jedno kolik lidí se na to napojí...

bohuzel protokol dovoluje posilat jeden paket jen na jednu adresu takze opravdu je potreba upload=pocet.lidi*kvalita.streamu

Prostě si vytvoříš rádio a ostatní se připojí.Záleží na kvalitě vysílání,čím vyšší kvalita,tím horší příjem/trhání,vypadávání/atd.Záleží na rychlosti připojení.Jednoduchý je Audio Broadcast Server /bohužel placený/:http://www.slunecnice.cz/product/Audio-Broadcast-S... o něm je tady /nastavení atd./:http://technet.idnes.cz/tiskni.asp

P.S.Na své webové stránky ho jednoduše dostaneš tím,že si tam vložíš lištu Windows media playeru s nadefinovanou adresou tvého rádia. Pak už stačí kliknout na tvé webové stránce Play a už to jede.

ShoutCast,JetCast,StreamCast a podobne servery jsou na jedno brdo , pro prehravani jen audio ti staci DSP plugin na www.shoutcast.com ktery se instaluje do Winampu pak staci spustit server a DSP s winampem zalezi ale odkud budes audio brat .CD aux vstup nebo Mixer primo z MP3 , Gramofonu a podobne.Podobne je to i u videa tam se pouziva bud pro webcameru nsvcap.exe,bez webcamery nsvate.exe pro prevod avi do NSV a nsvcoder.exe pro odesilani NSV streamu.Dal potrebujes VP pluginy bohuzel se plati VP6,AAC+,VP31,lame  hledej instalcni balicek On2 Technologies.Pokud to chces dostat na web lze to i skrz web rozhrani na nullsoftu je i navod dokonce i ke stazeni ukazka a nepotrebujes WMP navic musis mit prislusne ActiveX plugin ktery importujes ke stazeni .Hodne zdaru cus bus.

Jak to zprovoznit vim. ja jen myslel jetsli je mozna aby to lidi nezdileli ode me z PC, ale z toho serveru na ktery to poslu. Proste se ke me nemuze pripojit vice jak 30 lidi. takze bych to nasdilel na jiny server a na nej se muze pripojit treba 200...Ale kazdopadne diky za navod na video...