Live stream 2 pc

Zdravím lidimám jen hloupý dotaz, kluk by chtěl streamovat live gamesy co paří. trošku starší výbava ale pořád slušně šlape Asus croshair formula IV + Phenom II x6 10908Gb RamMSI RX480 8GBSSD na systém + HDD data.totiž co jsem se dočetl tak nemá smysl pořizovat střihovou kartu, chtěl jsem původně tutohttps://1url.cz/IM1j7AVerMedia Live Gamer HD Lite PCIeale chápu to správně že není vhodná na live streamování, že je lepší mít druhý PC. Na jednom pařit a druhý aby streamovalo. Pokud ano jaký parametry by mělo mít to druhý pc +- předpokládám že to nemusí mít výkon jako herní PC?že bych postavil nějakou plečku?a nevyřešila by to lépe tahle krabička?URay MPEG4 AVC / H.264 IPTV WIFI Encoder Hardware HDMI To RTSP HTTP RTMP IP Streaming Wireless For Live, Streaming Media Serverhttps://1url.cz/SM1jmBudu Vám vděčný za rady díky moc.

Odpovědi na otázku

Ohledně avermedie je to složitější. Chce to dobře prostudovat popisky toho co kupuješ, protože některé umí grabovat a rovnou ti to enkódují do h264, jiné enkódovat neumí a dávají ti nekomprimovaný obraz. A některé zase umí grabovat nebo enkódovat, ale ne oboje současně. Takže to chce vybrat ten pravý model pro tvoje potřeby.Tebou vybraná krabička by asi posloužila, ale netuším zda se dokáže připojit na službu kam budeš chtít streamovat, protože např twitch v tom prospektu není zmíněny. Navíc je zde jedno negativum. Ta krabička streamuje obsah HDMI obrazu co dostane. Takže když budeš chtít kombinovat webkameru a obraz hry, nebo nějak střídat scény tak to asi moc nepůjde. Ale pro streaming přímo toho co vidíš to bude fungovat dobře.Nejlepších výsledků dosáhneš s tím druhým PC, ale plečka to být nemůže. Ono totiž není 5Mbit bitrate jako 5Mbit. Záleží na kompresi, protože 5Mbit s UltraFast vypadá o poznání hůře než 5Mbit s Medium/High kompresí. Jenže aby CPU stíhal enkódovat, s vysokou kompresí, v rychlosti 30 potažmo 60 fps tak to nesmí být žádné ořezávátko, ale celkem výkonný procesor. Enkódovat přes grafiku nebo přes avermedii není ideální, protože si myslím že je tam často použita ta nižší komprese a nejde to ani změnit, je to prostě zadrátované v chipu. Jediné na čem se dá u streamovacího PC ušetřit je grafika, ta tam fakt není potřeba. Stačí i integrované zobrazovadlo.

Najprv by som skúsil použiť iba streamovací software v pc (obs studio). Hoci ten procesor nieje sláva tak by tá zostava streamovanie v 720p/30/60 popr 1080p/30 mohla zvládnuť bez veľkého dopadu na výkon (samozrejme cez gpu enkódovanie) 1080p60 nemá moc cenu pretože video je možné prehrať iba v zdrojovej kvalite takže by ľudia s pomalším pc/netom mali problém.