» Poradna » Mobily

Live Movie Maker - posunutí zvuku po uložení filmu

Zdravím, mám tento problém.Po vytvoření videa v LMM z fotek a vložené hudby a jejich vzájemném načasování do rytmu je po přehrání projektu vše OK.Když však projekt uložím jako film s nejlepším rozlišení,časování neodpovídá,konkrétně video je pozadu za audiem.Při dřívějším použití tohoto programu ve W7 jsem se s touto chybou nesetkal.Od té doby byl formátován HD s novými imnstalacemi,v čemž ale nevidím souvislost.Může někdo prosím poradit? Díky

Odpovědi na otázku

Určitě jsi to zpoždění (v přehravači) nenastavil sám (teoreticky by to mohlo nějaké video, ale dočasně na jedno přehrání, udělat za tebe), například při sledování minulého videa? Zkus jiný přehrávač, nejlépe takový který používá interní kodek. Pokud tvůj přehrávač používá kodek dostupný pro celý systém, může být posun nastaven přímo v něm.

Dík za reakci. Zpoždění nastavené nemám a samotný projekt v LMM i po uložení je bez chyby. Avšak uložený film z projektu při přehrání v media playeru má zvuk posunutý a předpokládám, že používá stejný systémový kodek jako LMM. Zkopírované video jsem zkoušel přehrát na TV - posunutý zvuk. Na PC však KM Playeru je zvuk v pořádku. Videa jsou ale primárně určena pro známé, jak k přehrávání na TV, tak standartně pomocí media playeru. Stejným způsobem jsem vytvořil další projekty a uložil je jako film s doporučenými parametry. Ty se v mém případě od vysokého rozlišení liší zanedbatelně. Tyto videa jsou však v pořádku. Vrátil jsem se tedy k projektu s posunutým zvukem, který jsem ještě upravil(přidáváním fotek a odebráním a opětovným přidáním zvuku) a uložil již osvědčeným způsobem a zvuk je opět posunut.

Já mám stejný problém, ale přesně naopak. Blbne mi to při upravování videa a zvuk se všelijak posouvá, když to rozpracované video nepřehrávám od začátku